težave s hyperlinkom

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
DusanS
Prispevkov: 31
Pridružen: To Jul 26, 2005 11:16 am

težave s hyperlinkom

Odgovor Napisal/-a DusanS »

Napisal sem makro, ki v excelovem dokumentu oblikuje neko poročilo. To poročilo, ki vsebuje tudi linke na druge dokumente nato pošlje po e-mailu. Koda za pošiljanje maila je

Koda: Izberi vse

Sub PosljiEPosto() 
    Dim iMsg As Object 
    Dim iConf As Object 
    Dim y As Integer 
    Dim fil As String 
    
    y = ActiveCell.Row 
    fil = Cells(y, 4).Value & ".doc" ' dobi ime priloge 

    Set iMsg = CreateObject("CDO.Message") 
    Set iConf = CreateObject("CDO.Configuration") 

    With iMsg 
        Set .Configuration = iConf 
        .To = Cells(y, 12).Value ' dobi e-naslov 
        .CC = "" 
        .BCC = "" 
        .From = "dusan.f@siol.net" 
        .Subject = Cells(y, 3).Value 
        .TextBody = "LP Dušan" 
        .AddAttachment "c:\Moji dokumenti\" & fil 
        .Send 
    End With 
    
    Set iMsg = Nothing 
    Set iConf = Nothing 
End Sub
zvezek, ki ga hočem poslati kot prilogo mora biti najprej shranjen. Pri shranjevanju pa se spremenijo hyperlinki. Ustvarim ga s polnim naslovom `\\ime računalnika\ime_mape\ime_datoteke.xls` po shranjevanju ostane le `\\ime_mape\ime_datoteke.xls`. posledica je, da prejemnik maila dobi v priloženem dokumentu neveljavne hyperlinke.

Ali se da problem rešiti tako da je aktivni dokument pripet emailu ne da bi se pred tem shranil. Druga varianta je , da se prepreči spreminjanje hyperlika ob shranjevanju.

še ena ugotovitev: če shranim dokument na nek drug računalnik v interni mreži (drugo ime računalnika kot je navedeneo v linku) se shrani brez spremembe.

Se v naprej zahvaljujem za pomoč.

PS: tokrat brez vljudnostnih fraz, saj sedaj že vsi vemo kateri je najboljši forum za VBA.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: težave s hyperlinkom

Odgovor Napisal/-a admin »

DusanS napisal/-a: zvezek, ki ga hočem poslati kot prilogo mora biti najprej shranjen. Pri shranjevanju pa se spremenijo hyperlinki. Ustvarim ga s polnim naslovom `\\ime računalnika\ime_mape\ime_datoteke.xls` po shranjevanju ostane le `\\ime_mape\ime_datoteke.xls`. posledica je, da prejemnik maila dobi v priloženem dokumentu neveljavne hyperlinke.
Res je. Zvezek mora biti shranjen.

Ni pa mi jasno, zakaj bi Excel spreminjal povezave (linke). Excel tega ne dela. Poskusite:
  • Odprite nov DZ
  • V neki celici naredite povezavo do neke datoteke na disku
  • Shranite DZ
Ali je Excel 'popravil' prej shranjeni naslov? Pri meni tega ne naredi!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori