Slika v formo

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Slika v formo

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdravljeni

Rad bi prenesel sliko (slika_1) iz sheet-a v Formo (Image_1), pa mi ne gre :cry: .

Lp
cedra
Prispevkov: 264
Pridružen: Po Jul 25, 2005 11:11 pm
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a cedra »

Nekaj malega o nalaganju slike na formo je napisano tukaj...

Verjetno bo treba nalagati sliko na ta način. sam sem probal kot "List1.Slika1", pa mi ni uspelo :( Je vprašanje, če se sploh da?
lp,

cedra
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Jap stvar ni tako preprosta, kot mogoče izgleda na prvi pogled, saj je predvsem pomembno v kakšnem objektu imate vi sliko prikazano na listu...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

admin napisal/-a:Jap stvar ni tako preprosta, kot mogoče izgleda na prvi pogled, saj je predvsem pomembno v kakšnem objektu imate vi sliko prikazano na listu...
...ja tako nekako. Pred časom sem od vas dobil podobno rešitev za prenos grafa (kot slike). Procedura je bila taka, da graf shranim kot sliko, potem pa to sliko naložim. To mi dela. Žal pa to ni isto - kot ste mi omenili.
Pa da malo bol pojasnim zadevo.
V službi imam program, ki ga vsakodnevno uporabljamo. Da zadeva ni tako turobna, sem v program vstavil vremensko napoved. Tudi po vaših namigih.
Zadeva izgleda tako:

Koda: Izberi vse

Sub Vreme_Off()
'
On Error GoTo Konec
ActiveSheet.Unprotect Password:="xxx"
    Range("AE29").ClearContents
    ActiveSheet.Shapes("Vreme").Delete
Konec:
ActiveSheet.Protect Password:="xxx"

End Sub
Sub Vreme_On()
'
On Error GoTo Konec
ActiveSheet.Unprotect Password:="xxx"
    Range("AE30").Select
    ActiveSheet.Pictures.Insert(Workbooks("Zagon.xls").Worksheets("List2").Range("F9").Value).Select
    Range("AE29").Value = "vremenska napoved:"
    Selection.Name = "Vreme"
    Range("K22").Select
Konec:
ActiveSheet.Protect Password:="xxx"

End Sub
Torej najprej sliko vremena zbrišem, potem pa naložim novo (http://img.rtvslo.si/cache/vreme_v2.png)
Nekako po tem sistemu mi je uspelo, da se naloži sveža slika (kar je bil problem).
Sama koda mi ni preveč všeč, ampak zadeva dela. Sedaj pa preurejam program in vse dogajanje selim na forme. Tako bi tudi rad obdržal vremensko napoved, ki vendarle malo popestri delo. Najlepše bi bilo, če se da sliko naložiti direktno na formo.

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Stvar je preprosto v tem, da morate to storiti v dveh korakih in da dobite sliko na list vam pri nalogi nič kaj ne pomaga. V prvem koraku morate sliko sneti z interneta in jo naložiti nekam na disk, v druge koraku pa jo s pomočjo funkcije LoadPicture naložite na formo...

Toda glede na to, da v VBA-ju niste tako vešči vam moram povedati, da stvar vseeno ni tako preprosta in je funkcija za pridobivanje podatkov iz interneta dokaz zapletena.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

OK, hvala za pojasnilo.

Lp
Odgovori