Excel na ftp-ju

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Excel na ftp-ju

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdravljeni

Ponovno nisem kos problenu.
Imam program v Excelu s kodo. V lokalnem omrežju mi dela OK. Sedaj pa skušam datoteko (excelova) s podatki prestaviti na internetni strežnik.
Imam dostop na nekem ftp naslovu.
Na programu sem zamenjal naslov baze podatkov,... Do tu vse v redu. Težava se je pojavila - ustavitev izvajanja kode (VBA) ob preverjanju ali datoteka obstaja. Se pravi predno odprem datoteko preverim, če obstaja. Imam sledečo kodo:

Koda: Izberi vse

Dim IskanaDatoteka As String
Dim Cilj As String

Cilj = "ftp://www.xxx.si/yyy.xls"

IskanaDatoteka = Dir(Cilj, vbDirectory)
If IskanaDatoteka <> "" Then ...
Koda mi v lokalnem omrežju dela ok, v kolikor pa dam internetni naslov pa ne - se ustavi.
Vem, da je vmes lahko še veliko napak. Tudi datoteko mi odpre, ampak skozi to kodo pa ne gre.
Sprašujem vas: je ta koda primerna za preverjanje obstoja datoteke na ftp naslovu.

Lp
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Se opravičujem
Koda se mi ustavi na: IskanaDatoteka = Dir(Cilj, vbDirectory)

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm,

Pravite da če imate FTP v lokalnem omrežju potem dela, če pa FTP ni v lokalnem omrežju pa ne? No močno dvomim, da je temu tako. Sklepam, da vam na nivoju diska dela na nivoju FTP-ja pa ne, kar pa je povsem razumljivo! Do datotek na FTP strežniku seveda ne morete dostopati na enak način kot do datotek na disku. Ali če povem drugače; ta koda vam seveda ne more dalati :(.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori