Varnost makrov - Office 2007

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Varnost makrov - Office 2007

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdravljeni

Imam office 2007 (na novo, pa se še lovim).
Zanima me varnost makrov. Ali je možnost varnost nastaviti tako, da predno odprem WB potrdim polje omogoči/ne omogoči izvajanje makrov. Sem gledal, pa te opcije ne najdem. Težava se pa pojavi, ko imam AutoRun Makro in ob odprtju WB ne želim, da se mi makro zažene (ob razvijanju kode).

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Ja; kot vse ostale akcije je tudi ti akcijo uspelo MS-u zakomplicirati. Nimam Slo verzije, zato bom nazive kar prevajal iz ANG in verjetno niso pravi!
  1. Kliknite ta office gumb in nato spodaj na gumb za opcije Excela.
  2. Odpre se novo okno, kjer izberite predzadnji zavihek 'center zaupanja (Trust center)'
  3. Tam kliknete gumb 'Nastavitve'
  4. Spet se odpre novo okno, kjer imate nastavitve makrov
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

...do tu sem pršu. Porem pa imamo možnosti:

- onemogoči vse makre brez obvestila (makri ne delajo)
- onemogoči vse makre z obvestilom (makri ne delajo)
- onemogoči vse makre razen el. podpisanih
- omogoči vse makre

Torej v kolikor se datoteka zažene npr. iz namizja in vsebuje AutoRun, je potrebno najprej zagnati Excel in izklopiti izvajanje makrov. da se makri ne bi izvajali. Prej je bila ob zagonu datoteke možna izbira (kot srednja stopnja varnosti).
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Kolikor jaz razumem, je to tisto, kar potrebujete. Če izberete drugo opcijo vas Excel za vsak dokument posebej vpraša ali želite omogočiti makre ali ne.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

...ja tudi jaz sem tako mislil.
Help:
Onemogoči vse makre z opozorilom To je privzeta nastavitev. Kliknite to možnost, če želite onemogočiti makre, vendar želite biti obveščeni, če so makri prisotni. Tako se lahko glede na posamezen primer odločite, ali boste makre omogočili ali ne.

Vendar se procedurno obnaša isto kot pri najvišji varnosti (onemogočanje makrov brez obvestila). V excelu je potrebno spremeniti varnost, excel restartat,...

Ali delam kaj narobe?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Ne nič ne delate narobe, pomagati pa vam na želost ne znam, saj je to, kot izgleda, napaka v Excelu 2007.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

OK; se bom drugače znašel.
Hvala za trud.

Lp
Odgovori