Microsoft outlook-potrdilo o branju

Preostalo o MS Pisarni
Odgovori
aik
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Feb 13, 2009 10:16 pm

Microsoft outlook-potrdilo o branju

Odgovor Napisal/-a aik »

Obveščanje o prebranih sporočilih:

1. V meniju Orodja kliknite Možnosti.
2. Kliknite Možnosti e-pošte.
3. Kliknite Možnosti sledenja.
4. Potrdite polji Potrdilo o branju ali Potrdilo o dostavi.

Z zgoraj opisanimi nastavitvami, bo pošiljate obveščen, ko bom jaz odprl oziroma prebral njegovo pošto. Ne želim, da pošiljatelj dobi potrdilo, da sem jaz njegovo pošto prebral.

Vem, da ta možnost obstaja, zato prosim za pomoč.
Lep pozdrav
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:) sem že mislil, da nas želite vi kaj novega naučiti... Pa ste vi to sploh kdaj preizkusili?

No le dajte; pa boste videli, da je to bolj pesek v oči, saj zaradi narave e-pošte to sploh ni mogoče. No in ker to ni mogoče deluje pa, lahko to pomeni dvoje. Ali gre za čarovnijo ali pa ne deluje pravilno. In ker ne gre za čarovnijo pomeni da stvar NE DELUJE! No vsaj ne tako kot si to verjetno predstavljate vi.

Deluje namreč samo in izključno v povezavi Outlook/Exchange, kar pomeni, da če vi pošljete takšno pošto nekomu, ki ne uporablja Outlook-a potem takšnega potrdila tako ali tako ne boste dobili, ker ga, kot rečeno ne, morete dobite.

Če pa oba, prejemnik in pošiljatelj, uporabljata Outlook in Exchange pa prejemik vedno dobi opozorilo, da je pošiljatelj zahteval preverjanje in ga Outlook vpraša ali želi potrdilo poslati. In če rečete da ga ne želite poslati, ga pošiljatelj tudi ne bo dobil....
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
aik
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Feb 13, 2009 10:16 pm

Odgovor Napisal/-a aik »

Ne vem kaj je to, ali čarovnija ali kaj drugega. Sigurno pa vem, da je resnično.

V službi sem poslal sporočilo po outlook-u nadrejenemu in čakal, da bo pošto odprl in prebral, vendar pa nisem dobil povratne informacije, da je moja pošta prebrana, čeprav me je med tem že nadrejeni poklical po telefonu in povedal, da je dobil moj email in ga prebral. Enako se je zgodilo tudi moji sodelavki. V drugih primerih vedno kadar pošljem email dobim odgovor, ker imam takšne nastavavitve na outlooku. Možnosti sledenja, potrdilo o branju, vedno pošlji odgovor.
Lep pozdrav
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pa saj sem vam napisal, da je vaš predpostavljeni:
  1. Ali v Outlooku, ko je odprl vašo pošto izbral opcijo 'ne pošlji obvestila' - v tem primeru obvestila ni bilo
  2. Ali pa je pošto odprl v kakšnem drugem bralniku in kot sem vam napisal v tem primeru spet ni bilo obvestila.
Vi ste obvestilo pričakovali pa ga niste dobili in to je tisto kar vam opisujem - ni čarovnije, ker stvar preprosto NE DELUJE!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori