MS access query vizard ne pokaže polj v tabeli(v nobeni) ?

Preostalo o MS Pisarni
Odgovori
BubikolRamios
Prispevkov: 19
Pridružen: Če Sep 08, 2005 2:03 pm

MS access query vizard ne pokaže polj v tabeli(v nobeni) ?

Odgovor Napisal/-a BubikolRamios »

iznenada se je pojavil tale problem, ponovno sem instaliral angleško verzijo, in nato povsem na novo slovensko, pa problem ostaja isti.

Če ima kdo kako idejo.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Boste morali malce bolje opisati problem. Sam produkt znate uporabljati? Sprašujem namreč zato, ker lahko v MSQuery-u polja tudi skrijete in mogoče ste jih vi skrili?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
BubikolRamios
Prispevkov: 19
Pridružen: Če Sep 08, 2005 2:03 pm

Odgovor Napisal/-a BubikolRamios »

1. desni klik na : Create query by using vizard
2.Open

v oknu ki se pojavi, v predelku available fields ni ničesar, četudi menjam tabele v comboboxu tables/queries

LP
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:( Počasi, počasi...

Če želite pomoč se potrudite in opišite problem. Iz dveh vrstic pač ne morem videti, kaj vas muči.

1. Očitno govorite o Access-u?
2. Če je temu tako, potem ni govora o MSQuery-u, temveč o čarovniku za tabele? Ali res?
3. Če je temu tako, potem ni problem, da bi ne videli polj vaših tabel, temveč nimate tki.- vzorčnih tabel?

Ali torej nimate vzorčnih polj v tabelah kot so (Poštni seznam, stiki, Stranke, zaposleni....), to je tabelah, ki vam jihMS ponudi kot vzorce?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
BubikolRamios
Prispevkov: 19
Pridružen: Če Sep 08, 2005 2:03 pm

Odgovor Napisal/-a BubikolRamios »

Res je da sem slabo opisal, ampak da gre pa za access je pa razvidno iz naslova :?

torej:
1.Tabele imam narejene in vse imajo, jasno, neka polja
2. v oknu relationships imam narejene povezave ključev - spet dokaz da tabele polja imajo
3 ker se mi zdi 'handy' vizard za kreiranje queryev še zlasti ker se mi ne da ukvarjati s tem ka je že left join.. vedno uporabljam : create query by wizard.
4 ko tega poženem vidim imena vseh tabel, ne prikažejo pa se imena polj(v predelku available fields)

To mi je še pred 14 dnevi delalo ok, uninstal in ponovni install celega officea ne pomaga.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

BubikolRamios napisal/-a:Res je da sem slabo opisal, ampak da gre pa za access je pa razvidno iz naslova :?
:oops: Moja napaka! Sploh nisem natančno prebral naslova in sem besedico access popolnma spregledal tre mislil, da govorite o MS Query produktu ...

Kar pa se tiče vašega probelma pa na žalost nimam rešitve. Sedaj mi je jasno, kaj se vam dogaja in iskal sem rešitev pa je nisem našel. Našel sem tri, praktično identična, vprašanja vendar brez odgovorov :(

Če boste naši rešitev jo prosim delite tudi z drugimi.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori