Ruska abeceda in invalid path

Preostalo o MS Pisarni
Odgovori
Forter
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:08 pm
Kraj: Mežica

Ruska abeceda in invalid path

Odgovor Napisal/-a Forter »

Pozdravljeni!
Prosim za nasvet. Iz Rusije sem prejel e-mail s priponkami, ki so poimenovane z ruskimi črkami. Uporabljam Outlook 2003 ali 2007. Če želim tako priponko odpreti, jo moram najprej shraniti na disk, nato pa preimenovati. Če jo skušam odpreti, dokler njeno ime vsebuje ruske črke, se mi izpiše opozorilo v smislu "\začasni imenik\???????????.tif contains an invalid path". Vendar se to ne zgodi na vsakem računalniku, čeprav so med sabo domnevno enaki. V čem je problem, kako si lahko pomagam, da ne bi bilo treba vsake datoteke iz Outlooka najprej shraniti na disk in preimenovati, ampak bi jo lahko odpiral neposredno?
Hvala za pomoč!
Peter
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Ruska abeceda in invalid path

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Menim, da to ni problem Outlooka, temveč operacijskega sistema - vendar mi je "čudno", ker ima pri vas operacijski sistem očitno problem z imeni datotek v UNICODE sistemu. Čudno pa mi je zato, ker Okna že dooolgo lahko uporabljajo UNICODE znake v operacijskem sistemu. Ali je možno da imate datotečni sitem še star FAT?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Forter
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:08 pm
Kraj: Mežica

Re: Ruska abeceda in invalid path

Odgovor Napisal/-a Forter »

Hvala za mnenje. Datotečni sistem je povsod NTFS. Zanimivo je tudi to, da na istem računalniku nekatere datoteke z rusko pisavo odpre, drugih pa ne.
Lp, Peter
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Ruska abeceda in invalid path

Odgovor Napisal/-a admin »

Potem pa mu mogoče povzroča problem kakšen poseben znak. Ali ste prepričani da lahko ISTO priponko odprete na računalniku A, na računalniku B pa ne?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Forter
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:08 pm
Kraj: Mežica

Re: Ruska abeceda in invalid path

Odgovor Napisal/-a Forter »

Da, isto priponko je na enem računalniku šlo odpreti, na drugem ne. Hkrati pa imata oba računalnika občasne težave z odpiranjem takšnih datotek.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Ruska abeceda in invalid path

Odgovor Napisal/-a admin »

Na žalost, nimam ideje, kaj bi lahko bilo...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Forter
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:08 pm
Kraj: Mežica

Re: Ruska abeceda in invalid path

Odgovor Napisal/-a Forter »

Nič hudega, hvala vseeno za trud.
Lp, Peter
Odgovori