Outlook Express podpis

Preostalo o MS Pisarni
Odgovori
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Outlook Express podpis

Odgovor Napisal/-a damlem »

Pozdravljeni. Imam težavo s podpisom v outlook expressu. Kako dodati da bi poleg besedila bil tudi logo? Nekako mi je uspelo v wordu narediti in shraniti pod HTML obliko, vendar potem mi napiše ko kreiram novo sporočilo da je datoteka za podpis prevelika.

Hvala za pomoč.

LP
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Outlook Express podpis

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

zaradi krajšega oddiha malce zapozneli odgovor...

Kot vidim znate dodati HTML podpis v Outlook Express (v tem primeru morate narediti HTML datoteko, kot ste očitno že spoznali). No na žalost pa nimam vzpodbudnega odgovora, saj WORD nikakor ni primeren za kaj takšnega.

HTML datoteka, ki jo ustvari Word, je zares tako velika, da pod nobeno opcijo ni primerna za uporabo. Rešitev je preprosto v tem, da:
  1. Uporabite namenski HTML urejevalnik - na spletu jih mnogo najdete povsem zastonj!
  2. Ročno napišete, vendar morate v tem primeru znati HTML (torej je primernejša opcija 1)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Re: Outlook Express podpis

Odgovor Napisal/-a damlem »

Hvala za odgovor.

Probal sem z html editorjem. Če dam v programu predogled je OK, ko pa potem shranim in to kar sem naredil vključim v OE mi pa ob kreiranju novega sporočila besedilo vredu izpiše, sliko oz. logo mi pa pokaže kot prazno (je samo okvir). Kaj moram narediti da bo pravilno prikazana slika.

hvala in lep pozdrav
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Outlook Express podpis

Odgovor Napisal/-a admin »

:)... Dokaj tipičen problem!

Če bi pogledali HTML, ki ste ga ustvarili, bi v njem videli, da ne vsebuje slike, temveč se nanjo sklicuje. To pomeni, da HTML ne vsebuje vaše slike, temveč v njem samo piše, da se vaša slika nahaja na npr. c:\moje_slike\logo.gif... In ko vi takšen dokument pošljete nekomu drugemu, seveda OE išče sliko na prejemnikovem računalniku v mapi c:\moje_slike\logo.gif in je ne najde! No pravzaprav so tukaj še problemi s pravicami a kot vidite stvar tako ali tako ne more delovati.

Da bi vam delovala, morate vi vašo sliko objaviti nekje na javnem mestu na internetu (na strežniku, ki je 24 ur prižgan in dosegljiv in do katerega imajo vsi dostop) in potem se v vaši HTML kodi skljicujete na to sliko!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori