Outlook 2007....velikost pisave.

Preostalo o MS Pisarni
Odgovori
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Outlook 2007....velikost pisave.

Odgovor Napisal/-a damlem »

Zdravo.

Imam težavo v outlook-u. Ko pošljem mail nekomu, je ok....ko mi pa odgovori na moj mail pa ko odprem mail pa vidim da je tisto kar sem prej napisal jaz al večja pisava ali pa čisto majhna. Pa to se zgodi pri različnih ljudeh ko mi odgovorijo tako da menim da je težava pri meni.
Kje bi lahko nastavil da mi nebi spreminjalo velikost pisave.

Hvala in lep pozdrav.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Outlook 2007....velikost pisave.

Odgovor Napisal/-a admin »

Pravzaprav je "problem" bolj verjetno pri njih... Pri e-pošti standardi bogatega testa niso postavljeni, zato izgled e-pošte ni nujno enak v dveh različnih bralnikih... Zadaj so zelo zanimivi tehnični razlogi, ki pa so prezahtevni za laično javnost, zato raje reciva, da zadevo preprosto sprejmite takšno kot je in se z njo ne obremenjujte...

Če vas vseeno žuli naj vam izdam, da ni rešitve - če namreč vi nekomu pošljete lepo e-pošto, ki je cela okrancljana in oh in sploh, on pa jo odpre na recimo malce starejšem telefonu ali pa v nekem malo bolj eksotičnem bralniku in vse tisto, kar ste vi oblikovali izgine - vidi se samo tekst (slik ni....) in ko vam takšna oseba odgovori seveda vsi ti elementi izginejo tudi iz odgovora... in potem vi vidite svojo lastno (originalno) pošto v čisto drugačni obliki...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Re: Outlook 2007....velikost pisave.

Odgovor Napisal/-a damlem »

Obračam se še vedno na vas....težava je tudi v tem ne samo da ko dobim odgovor od drugega uporabnika (odpre z officem 2007), ampak tudi ko pišem mail so črke manjše kot pa je nastavljena velikost pisave. ko te črke povečam je sicer ok ampak ko dobim nazaj odgovor je pa videna dejanska velikost.
Upam da me razumete? :)
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Outlook 2007....velikost pisave.

Odgovor Napisal/-a admin »

Moram priznati, da na vem v čem bi imeli problem. Privzeto pisavo nastavite takole:
  1. Orodja /Možnosti
  2. zavihek 'Oblika pošte'
  3. gumb 'Tiskovina in pisave'
  4. zavihek 'Osebna tiskovina'
  5. različni gumbi 'Pisava' za različne elemente
To je to. To bi moralo pomagati...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Re: Outlook 2007....velikost pisave.

Odgovor Napisal/-a damlem »

Hvala za odgovor.
Je pomagalo.
Odgovori