Razvrstitev elementov v zbirki podatkov

Preostalo o MS Pisarni
Odgovori
Buba
Prispevkov: 85
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 11:49 am
Kraj: Maribor

Razvrstitev elementov v zbirki podatkov

Odgovor Napisal/-a Buba »

Pozdravljeni!
V Access 2007 sem napravil tabelo tekmovalcev in rezultatov. Z poizvedbo sem jih razvrstil od najboljšega do najslabšega. Sedaj pa bi rad posodobil polje uvrstitev z številkami od 1 do zadnjega tekmovalca. Poskusil bi z ukazom UPDATE, ampak ne znam zapisat pogoja kateri zapis je v poizvedbi prvi. Mogočegre problem rešit z ukazom CREATE INDEX ? Ali pa je moje razmišljanje povsem napačno?

POzdrav!
Buba
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Razvrstitev elementov v zbirki podatkov

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Da, moram vas kar dvakrat razočarati. Prvič - naloga, ki ste si jo zadali je v SQL-u težko rešljiva. Drugič - res razmišljate napačno, saj je CREATE INDEX namenjen hitrejšim povpraševanjem po SQL.

Spodaj vam prilagam primer SQL stavka, ki vam bo vrnil pravilno razporeditev glede na rezultat - problem pa je iz tega select stavka narediti update stavek, saj ima ACCESS nekaj omejitev... Predlagam vam, da podani SQL stavek popravite tako, da bodo imena polj in ime tabele ustrezali vašim podatkom - ga spustite in iz rezultata naredite NOVO tabelo - ki je točno to kar potrebujete!

Koda: Izberi vse

SELECT 
  ime,
  rezultat,
  (SELECT COUNT(*) FROM TabelaRezultatov WHERE rezultat < t.rezultat) + 1 as mesto
FROM TabelaRezultatov as t
ORDER BY rezultat 
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Buba
Prispevkov: 85
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 11:49 am
Kraj: Maribor

Re: Razvrstitev elementov v zbirki podatkov

Odgovor Napisal/-a Buba »

Hvala za pomoč. :)
Lep vikend!
Buba
Odgovori