Outlook 2007, podpisi

Preostalo o MS Pisarni
Odgovori
joze
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Avg 23, 2007 10:05 am

Outlook 2007, podpisi

Odgovor Napisal/-a joze »

v podpis bi rad automatsko dodal neko fotko reklamo .
Osveževala bi se z določenega mesta \\sreznik\podpisi

Na tem mestu bi sam zamenjal fotko z enakim imenom in vsem bi se ob pošiljanju naložila nova ftka

Kako to doseči ?
Makro?


Hvala

lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Outlook 2007, podpisi

Odgovor Napisal/-a admin »

Ne, makro vam pri tem ne more popolnoma nič pomagati, saj makra ne morete sprožiti pri prejemniku vaše pošte.

Je pa vaša želje trivialno rešljiva in jo uporabljajo vsi. V podpis namreč ne smete dodati slike, temveč povezavo na sliko. Narediti morate torej podpis v HTML obliki in vanj vstaviti sliko tako, da se sklicujete na ime slike na nekem strežniku. Seveda pa mora biti ta naslov dosegljiv VSEM ljudem torej mora biti INTERNETNI naslov in ne ime nekaga vašega internega strežnika.

Sliko torej vstavite v html obliki kot je razloženo na tej spletni strani ali pa na 1000 drugih straneh ki opisujejo HTML ukaze.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
joze
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Avg 23, 2007 10:05 am

Re: Outlook 2007, podpisi

Odgovor Napisal/-a joze »

Tu ne gre za mojo prejeto pošto da bi prožil makre ampak za odposlano pošto, ko pošiljam iz firme nazven, da bi se dodala fotka - reklama naše firme, ali kak oglas !

Sem mislil da gre tako dodati fotko v podpis.
Ono z HTML mi je jasno pa mi ni ravno preveč všeč taka rešitev
Tudi če je varnost nastavljena se fotka več ne prikaže, ker so aktivne povezave verjetno blokirane

lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Outlook 2007, podpisi

Odgovor Napisal/-a admin »

joze napisal/-a:Tu ne gre za mojo prejeto pošto da bi prožil makre ampak za odposlano pošto, ko pošiljam iz firme nazven, da bi se dodala fotka - reklama naše firme, ali kak oglas !
Seveda, saj sem vas tako tudi razumel... kje v mojem odgovoru pa ste vi videli govora o dohodni pošti?
joze napisal/-a:Sem mislil da gre tako dodati fotko v podpis. Ono z HTML mi je jasno pa mi ni ravno preveč všeč taka rešitev
Seveda lahko v podpis dodate tudi fotografijo. V vsakem primeru je pošta v obliki HTML (drugače ne gre :) ). V prvem primeru (povezava) imate v pošti samo povezavo do slike in poštni odjemalec se poveže s strežnikom in prikaže sliko. V drugem primeru pa imate v podpis vstavljeno sliko (kar pomeni, da je vsako sporočilo daljše še za velikost te slike), sama slika pa je v zakodirani tekstovni obliki posredovana kot priponka vaše pošte.
joze napisal/-a:Tudi če je varnost nastavljena se fotka več ne prikaže, ker so aktivne povezave verjetno blokirane
Uporabnik mora v vsakem primeru dovoliti prikaz slik! Tudi če je slika VSTAVLJENA v podpis se ne bo prikazala, če prejemnik tega eksplicitno ne dovoli!

S sliko v samem podpisu ne pridobite nič a če tako želite, potem morate pred pošiljanjem pošte pač spremeniti podpis in to seveda ne gre avtomatično! V tem primeru potrebujete makro, ki bi vam spreminjal podpise v odvisnosti od slik na vašem računalniku...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori