onenote in excel

Preostalo o MS Pisarni
Odgovori
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

onenote in excel

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Pozdravljeni,

v OneNote 2013 imam vgrajen Excelovo preglednico in jo delim z sodelavcem. OneNoteov zvezek in Excelov zvezek sta na isti lokaciji. Če naredim spremembo v vgrajeni Excelov list je vse ok, druga oseba spremembo vidi, ni pa vidna v samem Excelovem zvezku, ki je na isti lokaciji kot OneNote. Tudi, če odprem Excelov zvezek na lokaciji (ta, ki je vgrajen) in naredim spremembe, te niso vidne v onenote.

Kar sem gledal na netu, naj spremembe, ki jih narediš v excelu, potem niso viden v tistem vgrajenem excelovme listu? JE temu res tako in zakaj? Kar sem gledal lokacijo tega vgrajenega Excelovega lista, ne kaže na lokacijo zvezka, ampak nekam v temp folder pod mojim up. profilom

Hvala in lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: onenote in excel

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Da, ko vstavite excelovo tabelo v OneNote, slednji naredi kopijo datoteke in ne vzdržuje povezave z originalno Excelovo datoteko. Zakaj je temu tako ne vem, lahko bi ugibal, a pravi dogovor poznajo samo v MS.

Sicer pa, kar se tiče skupne rabe Excelovega delovnega zvezka, pa lahko daste v skupno uporabo tudi slednjega in uporabljate pač Excel v skupni rabi. Z drugimi besedami povedano. Ali delite OneNote delovni zezek ali pa Excelov delovni zvezek - medsebojno se slednja ne bosta sinhronizirala. To pa tudi pomeni, da je nepomembno, kje se Excelov delovni zvezek nahaja, saj One note vzdržuje svojo lastno kopijo.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori