Forma v Accessu - omejitve

Preostalo o MS Pisarni
Odgovori
nikoj
Prispevkov: 9
Pridružen: To Avg 02, 2005 9:56 am
Kraj: Kranj

Forma v Accessu - omejitve

Odgovor Napisal/-a nikoj »

Pozdravljeni vsi skupaj,

Po sili razmer se moram poleg ostalega ukvarjati še z Accessom.
Izdelati moram forma (Ekransko masko) za neko aplikacijo. Izdelal sem tabele, postavil relacije, indexe, itd in se lotil izdelave forma.
Vse lepo in prav dokler sem imel eno, dve ali tri tabeli v isti formi, ko pa sem dodal še četrto tabelo pa nikakor noče več generirati forma. Malo mi diši na omejitve Accessa. Ali jih kdo morda pozna iz glave ali ve kje se to da izvedeti.
Želel bi uporabiti 4 tabele in skupaj cca 56 polj (ali je to preveč?).
Sporočilo, ki ga dobim je sledeči: The Wizard is unable to create your form.
Jaz iz tega ne morem razbrati nič pametnega.

P.S. Pa še to. Ali lahko (če je možno) na že izdelano formo dodaš polje, katerega pri predhodnem generiranju forme nisi izbral v tabeli, oziroma ali lahko naknadno dodaš novo tabelo na že izdelano formo.

Za pomoč oziroma nasvet se že v naprej zahvaljujem

LP Niko
GoldZ
Prispevkov: 137
Pridružen: Če Sep 01, 2005 10:20 am

Odgovor Napisal/-a GoldZ »

Pozdrav!

Kolikor vem, Access nima omejitev za število tabel, prav tako se ne spomnim, da bi ostajala omejitev s številom polj.

Predpogoj za uporabo več tabel na eni formi je povezanost tabel. Če so tabele med sabo povezane (direktno), potem ne sme biti težav.

Dejstvo pa je, da Access za vsako tabelo izdela svojo formo. Če sta tabeli povezani 1-->mnogo, je podrejena tabela podforma (subform) nadrejeni tabeli.

Gradnike lahko dodajate. Poiščite gradnik textbox in ga dodajte na formo. Sedaj pa mu še določite Control Source na kotrončku Data v Properties gradnika. Control Souce določa polje tabele, na podlagi katere je bila forma narejena.

Načelom pa pri izdelavi damo vsa polja gor. Lažje jih je odstraniti, kot pa dajati nazaj gor (lahko pa jih tudi skrivate, če jij ne rabite).

Pojavlja se mi pa vprašanje, zakaj na enem obrazcu namestiti 56 polj? :?:

Odgovor je res bolj na hitro, zato se opravičujem za nepreglednost.

P.S. Nasvet: Naredite poizvedbo, vanjo vključite želena polja in na podlagi poizvedbe naredite obrazec. :D
Življenje je enostavno, če poznaš "The Secret".
GoldZ
nikoj
Prispevkov: 9
Pridružen: To Avg 02, 2005 9:56 am
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a nikoj »

Pozdravljeni,
Hvala za napotke in navodila.
Na podlagi tega sem se poglobil v tabele in povezave in kot kaže odkril problem in ga upam tudi rešil. Ker sem začetnik v Accessu me pa še muči kako določiš, da kurzor iz nekega polja osnovne forme skoči v prvo polje podforme (Subform) in morda kako iz ene podforme v drugo podforma ali v osnovno formo. Rad bi eliminiral uporabo miške za sprehajanje po formi.

Za pomoč se že v naprej zahvaljujem

LP NikoJ
GoldZ
Prispevkov: 137
Pridružen: Če Sep 01, 2005 10:20 am

Odgovor Napisal/-a GoldZ »

:D

Veseli, da vam je uspelo....

Za preskakovanje s tipkovnico uporabite tipko tabulator. Lastnost, ki vam pa delegira vrstni red preskakovanja, pa je Tabindex posameznega grednika.

Žal je prednostni vrstni red glavne forme, potem pa šele pride subform.

Mogoče namig: na gradnikih, kjer naj se ne bi ustavili s tipko tabulator, nastavimo lastnost TabStop na No.

Upam, da bo to dovolj. Če ne, pa gremo pobrskat po makrojih :wink:
Življenje je enostavno, če poznaš "The Secret".
GoldZ
nikoj
Prispevkov: 9
Pridružen: To Avg 02, 2005 9:56 am
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a nikoj »

Pozdravljeni GoldZ
Hvala lepa za vse nasvete vendar sem bil očitno malo nejasen. Vse spodaj našteto sem že ugotovil, muči pa me še sledeče:
Želel bi sredi glavne forme skočiti na prvo podformo (na nekeme poljubnem polju glavne forme) in potem zopet nazaj iz prve podforme nazaj na neko polje glavne forme (če je to sploh možno brez makrojev).

Meni namreč lepo skače po vseh polje glavne forme po zadnjem polju skoči na prvo polje prve podforme in te prve podforme pa ne morem ven (na naslednjo podformo ali kamorkoli drugam.

Hvala in Lp
Nikoj
Odgovori