statusna vrstica-ikone

Preostalo o MS Pisarni
Odgovori
matjaz
Prispevkov: 32
Pridružen: So Jan 27, 2007 11:19 pm

statusna vrstica-ikone

Odgovor Napisal/-a matjaz »

pozdravljeni :)

imel bi vprašanje,ki se nanaša na windows:

kako lahko skrijem ali nato prikažem ikone,ki se nahajajo skrajno desno
v opravilni vrstici(tam kjer je čas,zvok in pa tudi druge zadeve)?
je mogoče tja vnesti poljubne ikone ali jih odstranjevati in na kakšen način se to počne.
za odgovor se najlepše zahvaljujem.

lp


p.s. uporabljam windows xp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: statusna vrstica-ikone

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,
matjaz napisal/-a: kako lahko skrijem ali nato prikažem ikone,ki se nahajajo skrajno desno
Kliknete na območje vrstice, kjer ni ikon (recimo ob uri) in prikaže se vam hitri menu, kjer izberite opcijo 'Prilagajanje obveščanja'. Tukaj lahko nastavljate katere ikone se vam prikazujejo in katere ne.
matjaz napisal/-a: je mogoče tja vnesti poljubne ikone ali jih odstranjevati in na kakšen način se to počne.
To delajo programi s klici sistemskih funkcij. Ta del ni namenjen ikonam oz. temu, da bi vi tja nosili neke ikone, temveč je namenjen programom, ki tečejo v ozadju in uporabnika ne motijo z okni, temveč mu pomembne infomacije povedo preko spremembe ikon ali z majhnim oknom, ki se pojavi tam. Tja torej vi ne morete "nositi" ikon, temveč je potrebno napisati program (EXE), ki to počne.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
matjaz
Prispevkov: 32
Pridružen: So Jan 27, 2007 11:19 pm

Odgovor Napisal/-a matjaz »

pozdravljen Matjaž

seveda niso to navadne ikone,ampak programske datoteke.exe,da se razumemo-malo sem bil nespreten pri razmišljanju.
zanima me ,če je možno ta del(kjer prikazuje izvajanje programov)povsem skriti,oziroma,če lahko skrijem ali izklopim le določene programe.
(v vašem primeru,ki ste ga navedli,so programi vidni,kadar le te razkrijem-na puščici).
za odgovor se zahvaljujem.
lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm, ali lahko vse skupaj povsem skrijete ali ne, ne vem, takšne opcije nisem še nikoli potreboval/iskal/slišal zanjo.

Kar pa se tiče skrivanja konkretnih ikon (programov) pa v oknu, ki sem vam ga že opisal izberete opcijo 'Vedno skrij'.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori