Attach Baze

Preostalo o MS Pisarni
Odgovori
Emol
Prispevkov: 36
Pridružen: To Mar 13, 2007 11:09 pm
Kraj: Hrastnik

Attach Baze

Odgovor Napisal/-a Emol »

Vem, da zadeva ne sodi v MS pisarno pa vendar: Imam MS SQL bazo (MSDE 2000) na enem prenosniku in bi jo kopiral na drugi prenosnik, ki ima polno verzijo MSSQL serverja 2000. Poskušal sem z opcijo attach in mi javi napako (Error 9003: The LSN (431314:217:1) passed to log scan in database 'Naziv baze' is invalid) kakor tudi z Restore in tudi to ne gre. Hecno je da ta ista baza na drugem prenosniku normalno dela. Do baze dostopam preko accessovg adp projekta.
Ali je problem v verziji serverja (msde --> polna verzija).
P.S.
Ali poznate kakšen SLO Database site?

Hvala
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Na vprašanje vam ne znam odgovoriti, strani pa tudi ne poznam :(
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Emol
Prispevkov: 36
Pridružen: To Mar 13, 2007 11:09 pm
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Emol »

Vseeno hvala za odgovor.
Zadevo mi je uspelo urediti z eno starejšo kopijo baze.
Me pa zanima ali je na tem forumu še kdo kompetenten za odgovore ali vsi čakajo (čakamo) na admina.

Off Topic:

Zanima me vaše mnenje o programčku CiciMat, ki sem ga naredil kakšnih 5 let nazaj. Program lahko pogledate na strani http://www.otroci.org/
Andrej
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Okt 09, 2006 3:48 pm
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Andrej »

Ne čakamo vsi, samo nekateri.

Cicimat je mega. S katerimi orodji si ga izdelal?
-- Andrej

[url]http://officeonline.spaces.live.com[/url]
Emol
Prispevkov: 36
Pridružen: To Mar 13, 2007 11:09 pm
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Emol »

VB6
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:oops:

Sem spregledal vašo prošnjo po ogledu programa. Sem ga pogledal in se strinjam s predhodnikom. Lepo in Uporabno. Čestitke!

Kar pa se tiče odgovorov pa ste vsi vabljeni da jih prispevate, a nekako jih res večino jaz... Čeravno pa so nekatere tematike, ki so jih rešili tudi drugi. Hvala!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
cedra
Prispevkov: 264
Pridružen: Po Jul 25, 2005 11:11 pm
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a cedra »

Andrej napisal/-a: Ne čakamo vsi, samo nekateri.
Pregledal sem vaše prejšnje prispevke; hvalite se z neko pomočjo, toda vaša pomoč, Andrej, je bolj jalova, saj kakšen konkreten predlog rešitve na kako vprašanje zaenkrat še niste podali. :oops: Vedno dajete neke povezave na Microsoftove strani. :?: :?: Ali ste tam v službi, ali kaj?
Kaj konkretnega pa od vas še ni padlo... :roll:
Vsaka čast pa adminu Matjažu, ki pa mora razumeti, da si ostali kar nekako ne upamo kaj svetovati, ker se podzavestno bojimo, da bi izpadli trapasti. Naše znanje se pač ne more primerjati z njegovim :cry:
Moram pa še nekaj napisati okrog tega: v naši bolj ali manj ljubi Sloveniji je žal tako, da eden pred drugim skrivamo svoje znanje, ki smo si ga pridobili v življenju, namesto da bi ga delili z našimi potomci. In to je narobe! Žal! :cry:

lp,

cedra
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

cedra napisal/-a:...ki pa mora razumeti, da si ostali kar nekako ne upamo kaj svetovati...
In veste, da sem tudi jaz dobil tak občutek. Namreč da se "bojite" svetovati... Pa ne vem zakaj :(. Vsekakor pa sem vesel ko se kdo le "opogumi". In ko vidim tematiko, ki se lepo odvija brez mojega posredovanja se prav potrudim, da vanjo nič ne dopišem, ravno zato, da bi kdo ne dobil občutka, da "ga popravljam".

Hvala vsem ki pomagate ostalim in toplo vabljeni tudi vnaprej. Več glav več ve in to drži kot pribito!

Suma sumarum: Ne bojte se! Nihče ne grize! Zelo bom/sem vesel vseh, ki kakorkoli pomagate.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
cedra
Prispevkov: 264
Pridružen: Po Jul 25, 2005 11:11 pm
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a cedra »

Pozdrav,
Vsekakor pa sem vesel ko se kdo le "opogumi". In ko vidim tematiko, ki se lepo odvija brez mojega posredovanja se prav potrudim, da vanjo nič ne dopišem
Morda, pa bi bila dobrodošla kakšna vzpodbudna beseda z vaše strani, mogoče droben namig, tudi med samo "razpravo"...da bi vsaj vedeli ali smo na pravi poti! Morda kakšna obrazložitev, vam popolnoma samoumevne stvari. Vsaka, še tako drobna pohvala nas lahko le vzpodbudi :P

lp,

cedra
Andrej
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Okt 09, 2006 3:48 pm
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Andrej »

cedra napisal/-a: Pregledal sem vaše prejšnje prispevke; hvalite se z neko pomočjo, toda vaša pomoč, Andrej, je bolj jalova, saj kakšen konkreten predlog rešitve na kako vprašanje zaenkrat še niste podali. :oops: Vedno dajete neke povezave na Microsoftove strani. :?: :?: Ali ste tam v službi, ali kaj?
Kaj konkretnega pa od vas še ni padlo... :roll:
cedra
In kaj zdaj? Kdor koli lahko objavi bolj uporaben komentar in bolj koristno povezavo. Kar pogumno. Trema je odveč :lol:
Sploh pa v zdaj, v dobi interneta, ko si lahko vsakdo privošči, da raje piše kot misli.
-- Andrej

[url]http://officeonline.spaces.live.com[/url]
cedra
Prispevkov: 264
Pridružen: Po Jul 25, 2005 11:11 pm
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a cedra »

Andrej napisal/-a:
cedra napisal/-a: Pregledal sem vaše prejšnje prispevke; hvalite se z neko pomočjo, toda vaša pomoč, Andrej, je bolj jalova, saj kakšen konkreten predlog rešitve na kako vprašanje zaenkrat še niste podali. :oops: Vedno dajete neke povezave na Microsoftove strani. :?: :?: Ali ste tam v službi, ali kaj?
Kaj konkretnega pa od vas še ni padlo... :roll:
cedra
In kaj zdaj? Kdor koli lahko objavi bolj uporaben komentar in bolj koristno povezavo. Kar pogumno. Trema je odveč :lol:
Sploh pa v zdaj, v dobi interneta, ko si lahko vsakdo privošči, da raje piše kot misli.
Oprostite, tega vašega prispevka ne razumem in sploh ne vem kaj ste hoteli povedati z njim :( , če se vam je nekaj zameril tipček na katerega kaže vaš link, je pa sploh vaš problem!!!

lp,

cedra
Andrej
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Okt 09, 2006 3:48 pm
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Andrej »

Je že v redu. Crni je čisto kul. LP tudi vam.
Odgovori