Zapis časa v Accesu

Preostalo o MS Pisarni
Odgovori
ANDREJA
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 5:34 pm
Kraj: zagorje

Zapis časa v Accesu

Odgovor Napisal/-a ANDREJA »

Živjo.
Izdelala sem program v Accesu. V obrazcu imam urejeno, da mi sešteva čas sodelovanja določene osebe npr. od 25.6.2007 7:00:00 do 25 .6.2007 17:00:00, torej 10 ur. Problem pa nastane, ko hočem izračunati skupno sodelovanje. Računa mi samo do 24:00:00 (naprimer določena oseba je v letu sodelovala skupno 30 ur, v Accesu mi pokaže 6:00:00), v Excelu tu ni problema, ker spremeniš samo obliko [d]:mm:ss v Accesu pa to ni mogoče.
Mogoče kdo ve kako bi lahko rešila problem, da mi v Accesu vpiše čas trajanja večji od 24:00:00. Uporabljam Acces 2003. Hvala za odgovor.
Andreja
Emol
Prispevkov: 36
Pridružen: To Mar 13, 2007 11:09 pm
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Emol »

Kdo pa pravi, da se v accessu ne da formatirati datum?
Formatiranje lahko narediš prek vnosne maske na obrazcu ali z uporabo funkcije Format(DatumskoPolje;"d.mm.yyyy")
ANDREJA
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 5:34 pm
Kraj: zagorje

Odgovor Napisal/-a ANDREJA »

Da se formatirati, le ne izpišeti ti čas nad 24ur, če je skupni čas naprimer 31 ur in 20 minut, ti v Accesu da rezultat 7 ur in 20 minut. Torej sešteva le do 24 ur, ker je 31-24=7. V excelu to rešiš, če daš v format oglati oklepaj ure, pri Accesu pa to ni možno.
Zdajle sem opazila, da sem pri vprašanju namesto ur napisala datum. Pravilno je [h]:mm:ss.
Emol
Prispevkov: 36
Pridružen: To Mar 13, 2007 11:09 pm
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Emol »

Malo sem pobrskal in našel tole:
Me.txtRezultat = Int(Me.txtŠtUr / 24) & " dni in " & Me.txtŠtUr Mod 24 & " ur"

To vrstico obesiš na kakšen gumb ali kakšen AfterUpdate event.

Upam, da sem pomagal
ANDREJA
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 5:34 pm
Kraj: zagorje

Odgovor Napisal/-a ANDREJA »

Hvala Emol, bom probala, jutri javim, če je uspelo.
Andreja
ANDREJA
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 5:34 pm
Kraj: zagorje

Odgovor Napisal/-a ANDREJA »

Živjo.
Oproščam se, ker se nisem tako dolgo javila. Emol zahvaljujem se za tvoj odgovor, ampak men ni nikakor šlo, tako, da sem še malo prebrala pripomoček za aces in prišla do rešitve, ki je zame malo lažja. Preko poizvedbe sem dodala še eno polje in napisala naslednje:
DNI: Round([vsota od čas_sodelovanja]+0,5)-1.
Na podlagi tega mi je čas nad 24 ur spremenilo v dneve. Mogoče bo ta preprosta formula pomagala še komu. :oops: Sama se še učim in glede na vse možnosti v acesu se bom še dolgo. Lep pozdrav. Andreja
Odgovori