Windows Vista in VB 6

Pomoč za programe, ki jih najdete na straneh www.matjazev.net (mDodatki, Twigy, Govoreča ura...)
Odgovori
ivanl
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Feb 09, 2007 11:38 am

Windows Vista in VB 6

Odgovor Napisal/-a ivanl »

Zdravo !

Imamo aplikacijo, ki je napisana v visual basic-u 6 in s prihodom novega operacijskega sistema Windows Vista imamo težavo. Namreč, program na tem operacijskem sistemu ne deluje.
Ima mogoče kdo kakšno rešitev za to, če ne bo treba 24 mgb kode prepisat v dot net :cry: česar se bojim.
Pa še to: Verjetno bomo slej ko prej šli na nov programski jezik, ima mogoče kdo kakšen predlog na katerega se najbolj splača, da ne bomo čez 5 let spet tuhtali kaj naredit, ko pride naslednik Viste!

Hvala za pomoč in lep pozdrav, Ivan Laharnar
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Windows Vista in VB 6

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Na takšno informacijo
ivanl napisal/-a:... program na tem operacijskem sistemu ne deluje.
pač ne morete pričakovati smiselnih odgovorov :(!! Tudi zdravnik mi preko telefona ne more pomagati, če ga pokličem in mu povem samo: "Pozdravljeni, sem bolan!".

Kar pa se tiče drugega vprašanja pa je odgovorov toliko, kot je programskih jezikov. Predvsem morate vedeti:
  1. Kje bo aplikacija tekla? (Samo v enem OS ali na več OS)
  2. Kakšna je vaša razvojna ekipa? (Ali so priučeni programerji, ali bodo sposobni zamenjati programski jezik)
Ko definirate ta dva odgovora, pa se število jezikov že zoža (seveda glede na vloženi trud). Recimo (samo kot primer):
  • Če želite pokriti veliko operacijskih sistemov in imate sposobn programerje potem izberete javo ali C++.
  • V kolikor imate manj sposobne programerje a še vedno želite pokriti več operacijskih sistemov potem izberete Python
  • Če želite pokriti samo Okna in imate programerje, ki znajo čofotati v VB potem preidete na VB.NET
  • Če želite pokriti samo Okna in imate malce sposobnejše programerje preidete v C#
  • itd...itd...
Preprostega odgovora pa seveda ni!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ivanl
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Feb 09, 2007 11:38 am

Odgovor Napisal/-a ivanl »

Zdravo!

Hvala za pomoč pri izbiri jezika, pokrivamo samo OS windows. Verjetno bo ostal v igri kar C# .

Kar se tiče prvega vprašanja sem pa mislil, da je kakšen logičen odgovor. Namreč noben program, ki je napisan v VB6 ne dela v Visti!

LP Ivan
www.iteo-spin.si
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Km, težko vrjamem, da MS nebi podprl VB6 v Visti, saj je šrota napisanega v njem vseeno preveč po svetu. Če mogoče sedaj resnično programi še ne delujejo v Visti, bodo prej ali slej:
http://www.devsource.com/article2/0,1895,1929552,00.asp
http://blogs.msdn.com/davbosch/archive/ ... 39470.aspx

PS: To sta samo prva dva linka na katera sem naletel na googlu in vse skupaj mi je vzalo 10 sekund časa. Če mislite resno se boste morali pa malce bolj potruditi in vsaj poskušali poiskati rešitve :cry:
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
maxximum
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 1:35 pm

Odgovor Napisal/-a maxximum »

čeprav offtopic, vseeno še en + za python, namrež sem čisti začetnik in sem naredil mini skripto ki shrani html z interneta v časovnem imenu (npr: SRE 12.7.2008 13:45.html)
Odgovori