Vrtilna tabela, filter

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
dragopre
Prispevkov: 105
Pridružen: To Dec 11, 2012 11:46 pm

Vrtilna tabela, filter

Odgovor Napisal/-a dragopre »

Pozdravljeni.

Začel sem uporabljati vrtilne tabele, pa imam nekaj težav.
Pripravil sem že par tabel in lepo delujejo. Tudi filtre uporabljam. Ne znam pa rešiti naslednjega.

Na svoj list sem ustvaril poročilo/vrtilno tabelo: "Stroški po projektih". Zdaj bi pa rad poročilo omejil na določeno datumsko obdobje.
Če dam datum v filter, dobim "cel koledar" in moram "kljukati" cele nize datumov. To ne pride v poštev.
Zato sem na list "Stroški po projektih" dodal "Datum OD" in "Datum DO", ki ju lahko spreminjam.
Ne znam pa vključiti teh datumov v filter.
Rešil sem se tako, da sem v spisek podatkov dodal stolpec "Pogoj" in vrednost v stolpcu določil tako, da se sklicujem na podana datuma in datum prometa.
V filter sem pa vključil "Pogoj". Izberem vrednost TRUE in stvar deluje.
Po spremembi zahtevanega obdobja samo še osvežim vrtilno tabelo. To lahko naredim tudi z makrojem.
Se te kontrole ne da vključiti direktno v filtre vrtilne tabele?

Hvala za odgovor
in lep pozdrav, Drago
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Vrtilna tabela, filter

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Iz vašega vprašanja ne morem nedvoumno razumeti ali govorite o filtriranu podatkov (osnovni filter ~ napredni filter) ali o vrtilnih tabelah in izboru (filtriranju) podatkov v vrtilnih tabelah. Sklepam, da govorite o slednjem zato se bom omejil na filtriranje datumov v vrtilnih tabelah.

Ko imate datumsko polje v vrtilni tabeli lahko kliknete puščico ob polju in odpre se vam izbor datumskih filtrov (hitri meni) - Filtri datuma. Tukaj lahko dokaj poljubno filtrirate datume - Seveda samo interaktivno, torej z izborom vrednosti preko različnih vnosnih polj.

če pa želite rešitev, kjer v Excel (v neke celice) vnesete datumski meji in potem vrtilna tabela upošteva te datume, pa boste morali to rešiti na izvoru in ne v vrtilni tabeli (v vrtilni tabeli tega ne boste mogli rešiti). Torej v izvorni tabeli dodajte nov stolpec, kjer lahko iz IF funkcijo določite ali neka zapis ustreza datumskim mejam (tedaj dobi vrednost 1) ali pa ne ustreza (tedaj dobi vrednost 0). Recimo nekaj takšnega (če sta datumski meji zapisani v F1 in F2):

Koda: Izberi vse

=IF(AND(A6>=$F$1;A6<=$F$2);1;0)
S tem dobite nov stolpec, kjer je 1 zapisano tam, kjer datumske meje ustrezajo in 0 tam kjer ne ustrezajo. V vrtilno tabelo sedaj zajamete vse stolpce in potem lahko v vrtilni tabeli preprosto filtrirate datume z 1 (ustrezni) ali 0 (neustrezni).
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori