Težava pri izdelavi spletne strani

Preostalo o MS Pisarni
Odgovori
Tomi
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr Apr 11, 2007 10:54 am
Kraj: Ljubljana

Težava pri izdelavi spletne strani

Odgovor Napisal/-a Tomi »

Prosim za pomoč.

S pomočjo programa MS Publisher sem izdelal spletno stran. V njej želim imeti tudi forme - se pravi možnost, da obiskovalec že na sami spletni strani vpiše določen podatek in ga s potrditvijo na tipko prenese na moj e-naslov. Vendar zadeva ne deluje, čeprav sem nastavil potrebne lastnosti. Poskusil sem tudi s programom MS FrontPage, pa tudi ne deluje. Je mogoče problem pri serverju ali kaj drugega?

Hvala za pomoč.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Uf... Boste pa morali povedati kaj več, ker takole mi pač morate verjeti, da vam nikakor ne morem pomagati.

Za rešitev vašega problema v ASP-ju si lahko npr. ogledate sledečo povezavo: http://www.tizag.com/aspTutorial/aspFormsEmail.php
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Tomi
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr Apr 11, 2007 10:54 am
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Tomi »

V programih sestavim "form" z ukazom insert form in nato s klikanjem po danih možnostih zaključim proces (ne vpisujem nikakršnih kod).

V programu FrontPage se za ta proces izpiše naslednja koda:

<body>

<form method="POST" action="--WEBBOT-SELF--">
<!--webbot bot="SaveResults" U-File="C:\Documents and Settings\Tomi\Desktop\tomi.htm" S-Format="HTML/BR" S-Label-Fields="TRUE" B-Reverse-Chronology="FALSE" S-Email-Format="HTML/BR" S-Email-Address="tomi@email.si" B-Email-Label-Fields="TRUE" S-Builtin-Fields U-Confirmation-Url="url:\\www.comfin.si" -->
<p><input type="checkbox" name="C1" value="ON">želim dodatne informacije</p>
<p><select size="3" name="D1">
<option selected>program 1</option>
<option>program 2</option>
<option>program 3</option>
</select></p>
<p>Vpišite svoj E-mail:</p>
<p><input type="text" name="T1" size="27"></p>
<p><input type="submit" value="Potrdi" name="B1"><input type="reset" value="Reset" name="B2"></p>
</form>

</body>

</html>

Bo sedaj možno določiti vzrok?

LP! Tomi
Tomi
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr Apr 11, 2007 10:54 am
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Tomi »

Da bo mogoče težava malo bolj jasno predstavljena sem na domeno www.comfin.si pripel testno stran.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

zaradi dopusta se oglašam malce kasneje :).

Da bi vam stvari delovale potrebujete na spletnem strežniku tki. 'FrontPage Extensions'. To so dodatki, ki FrontPage-u omogočajo delovanje, saj je FrontPage (tako kot velika večina stvari iz MS) povsem nestandarden. Ali imate na spletnem strežniku intalirane te dodatke?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Tomi
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr Apr 11, 2007 10:54 am
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Tomi »

Hvala za odgovor.

Omenjene dodatke imam omogočene, tako da mora biti problem nekje drugje. Naj omenim, da imam za domeno urejeno gostovanje in bi naj bilo z njihove strani vse OK.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm,

kot rečeno se z FP nisem nikoli ukvarjal, a če ste na spletni strežnik zapisali natančno to kodo, potem je problem skoraj zagotovo vsaj tule: C:\Documents and Settings\Tomi\Desktop\tomi.htm - tegale na spletnem strežniku zagotovo ni??
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori