Prikaz zneska v podobrazcu

Preostalo o MS Pisarni
Odgovori
zvonem
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Sep 29, 2005 10:54 pm

Prikaz zneska v podobrazcu

Odgovor Napisal/-a zvonem »

Pozdravljeni!
Vnapej povem, da nisem najbolj vešč Accessa. Pa vendar: naredil sem osnovni obrazec (za račun) z osnovnimi podatki o stranki ter podobrazec (podatkovna oblika) s podatki: "Opis", "Količina", "Cena", "Popust", "Znesek". Do tu vse v redu. V nogo podobrazca sem vstavil polje z besedilom ("Skupni znesek") v katerega sem vpisal formulo "=sum(Znesek)" (v bazi podatkov tega podatka ne potrebujem, rabim ga le na ekranu in na izpisu). Ko odprem celoten obrazec, vse deluje kot je treba, samo zadnjega polja mi ne pokaže nikjer. Kje je napaka?
Emol
Prispevkov: 36
Pridružen: To Mar 13, 2007 11:09 pm
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Emol »

Če imaš podobrazec kot podatkovni list (tabelo) ti ne bo prikazal polj iz glave ali noge.
Rešitev je ta, da spremeniš tip podobrazca v neprekinjen obrazec. Seveda ga je treba ustrezno oblikovati, da bo po videzu enak tabeli.
zvonem
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Sep 29, 2005 10:54 pm

Odgovor Napisal/-a zvonem »

Hvala za odgovor, vendar stvar ne deluje. Sedaj mi sicer prikaže polje s skupno vsoto, vendar je v njem vrednost 0, ne glede na to, koliko zapisov je pod posamezno postavko. V polju "Znesek" (ki je v osnovni tabeli, na podlagi katere je narejen obrazec in potem podobrazec) so izračuni pravilni, v tem dodatnem polju pa mi vsot iz polja "Znesek" ne izračuna.
Emol
Prispevkov: 36
Pridružen: To Mar 13, 2007 11:09 pm
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Emol »

Probaj napisati =Sum([Znesek])
zvonem
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Sep 29, 2005 10:54 pm

Odgovor Napisal/-a zvonem »

To sem že napisal. Tudi, če samo napišem =sum(Znesek), se zapis ob pritisku na enter spremeni v =SUM([Znesek])
Emol
Prispevkov: 36
Pridružen: To Mar 13, 2007 11:09 pm
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Emol »

Ali ti je "Znesek" naziv polja v tabeli ali naziv txtPolja na obrazcu?
zvonem
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Sep 29, 2005 10:54 pm

Odgovor Napisal/-a zvonem »

"Znesek" je ime polja v tabeli (in tudi v obrazcu, ki sem ga naredil na osnovi tabele).
Emol
Prispevkov: 36
Pridružen: To Mar 13, 2007 11:09 pm
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Emol »

Če še nisi rešil zadeve mi pošlji na mail (rar file).
Odgovori