Linki v wordu

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Linki v wordu

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Ponovno pozdrav

Počasi napredujem, a se mi malo zatika :( . Textovni del mnenja sem oblikoval v wordu. V samem textu imam kar nekaj linkov potegnjenih iz excela. Na koncu pa želim ta textovni del shraniti kot samostojno datoteko.
Pred shranjevanjem pa bi linke moral zamenjati s pripadajočim textom (koda - vse mi poteka preko makrojev). E; to pa ne znam :oops: . Prosim za pomoč.

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Moram reči, da nikakor ne uspem razumeti o čem govorite. Očitno se tale tamatika nanaša ne kakšno drugo, vendar pa ne vem na katero. Ali vas torej zanima, kako lahko vse povezave z Excelom zamenjate z navadnim tekstom? Kaj pa je v povezavah? A v Word-u se samo vežete na neke celice v Excelu in izpišete njihovo vsebino?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdrav

Za izpisati imam poročilo (serijsko). Veliko je tabel, in grafov, na koncu pa se napiše še mnenje o ustreznosti. Glede na zahtevano obliko sem v excel vstavil Word (kot predmet). Na tem delu vstavljenega worda je text. V tem textu pa so deli texta, ki se spreminjajo glede na podatke. Ti podatki so na celicah v excelovem DZ, ki pa je tudi odprt in je podlaga na katerega sem vstavil word. Povezave so linki (copy,... paste-link) in tako se text v vstavljenem vordu spreminja glede na polja v excelu (seveda ob vstopu v word). Uredil sem tudi makro, ki mi ta vstavljen word shrani kot samostojno datoteko (včerajšna tematika) pod številko vzorca. Težava se pojavi, ko shranim wordov dokument, se mi shranijo polja link povezav na excelov DZ (le ta pa se stalno spreminjajo).
Torej rad bi, da se mi polja linkov v shranjenem dokumentu spremenijo v običajen text. Pri excelu je to bilo celica.Value = celica.Value.
Poskušal sem shraniti z unformat text. Linkov ni bilo, se mi je pa podrla vsa oblika.

Lp
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Ponovno pozdrav

Mi je ratal s kodo - brez linkov.

Koda: Izberi vse

    ActiveDocument.SaveAs FileName:="C:\Asfaltoo\Asf_BP\Porocila\1005por.doc"
To je sedaj OK. Me pa malo moti, da shranjen dokument s seboj nosi kodo. Bi se dalo shraniti le text brez kode?

Lp
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

:oops: :oops: :oops: ...bil sem malo prehiter. Tudi linkov mi ni uspelo pretvoriti v text.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Aha, vse kar želite je, da vse povezave pretvorite v navaden tekst. Preprosto :), preden dokument posnamete, morate pretvoriti vse povezave, kar naredite s klicem sledeče funkcije:

Koda: Izberi vse

    ActiveDocument.Fields.Unlink
' ... in potem še .Save ali karkoli pač želite
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Hvala za odgovor.
Odgovori