Preklapljanje med delovnimi listi samo z gumbom CommandButto

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
roko4
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 18, 2009 1:27 pm

Preklapljanje med delovnimi listi samo z gumbom CommandButto

Odgovor Napisal/-a roko4 »

Pozdravljeni!

Za premikanje med listi sem uporabil CommandButton. Sedaj bi rad nekako zaklenil spodnjo vrstico (ali skril), kjer so vsa imena listov in se jih da preklapljati z miško. Med listi se želim premikati samo s pritiskom na gumb, ki je na posameznemu listu.

HVALA
LP
robi
kljuka13
Prispevkov: 257
Pridružen: Po Sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a kljuka13 »

Hmmmm ...

Lahko poskusite z eventom Workbook_SheetActivate. Ta se zažene vedno, ko aktivirate nek list. In potem uporabite globalno spremenljivko, ki ima nastavljeno vrednost nič. V tem eventu potem z IF stavkom preverite, ali ima ta spremenljivka še vedno vrednost nič. Če ima vrednost nič, potem ne pustite spreminjanja lista (označite prej izbranega), sicer ne naredite nič. Ko pa vi želite z vašimi gumbi spremeniti list, pa morate najprej tisti spremenljivki nastaviti vrednost npr. 1, spremeniti list in nastaviti spremenlijvko nazaj na 0 ...


:roll: Povejte, kje se vam ustavi pri razumevanju mojega nakladanja ... :)
[img]http://shrani.si/f/3t/YL/4W2P37B9/office.gif[/img]
[img]http://shrani.si/f/12/aa/1rt1wj6i/1/userbardionaea.gif[/img]
[img]http://shrani.si/f/3D/nN/3RQySBCl/vista-copy.gif[/img]
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm, če jaz prav razumem vprašanje, ga zanima samo, kako skriti imena listov..? Takole:

Orodja/Možnosti/(zavihek Pogled)/(opcija) 'Jezički listov' - izključiti to opcijo in imena listov ne bodo vidna.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
roko4
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 18, 2009 1:27 pm

Odgovor Napisal/-a roko4 »

Obema hvala za odgovore.
Zaenkrat bom uporabil kar rešitev s kljukico.

Imam pa zopet vprašanje.

Kako definirati "string" za shranjevanje ali tiskanje samo določenega lista ali več listov vendar ne celotnega zvezka.
LP
robi
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

roko4 napisal/-a:Kako definirati "string" za shranjevanje ali tiskanje samo določenega lista ali več listov vendar ne celotnega zvezka.
Tega pa ob najboljši volji ne razumem :(?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
roko4
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 18, 2009 1:27 pm

Odgovor Napisal/-a roko4 »

Napisal sem testni programček (spodaj) za shranjevanje zvezka, kjer sem uporabil funkcijo CStr. Verjetno sem se zato narobe izrazil.
Sedaj bi rad s pritiskom na gumb shranil samo npr. list4 in ne celotnega zvezka.

Private Sub CommandButton3_Click()
Dim ImeDatoteke
ImeDatoteke = CStr("C:\") + CStr(TextBox1) + CStr(".xls")
'iRet = MsgBox("ImeDatoteke!" & vbCr & ImeDatoteke, vbOKCancel, "IME DATOTEKE!")
ActiveSheet.SaveAs Filename:="ImeDatoteke"
End Sub

HVALA
LP
robi
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Aha, tega pa ne morete narediti neposredno. Excel vedno shranjuje delovni zvezek - zato se tudi imenuje zvezek ;)... Če želite shraniti samo EN LIST, morate:
  • odstraniti vse ostale liste iz delovnega zvezka in ga shraniti
  • ali prekopirati izbran list v nov DZ in v novem odstraniti vse ostale (prazne) liste, ter ga shraniti.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori