Pogojno obljikovanje

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
BJ
Prispevkov: 170
Pridružen: Sr Okt 26, 2005 5:46 pm

Pogojno obljikovanje

Odgovor Napisal/-a BJ »

Pozdravljeni!
Excel 2007. V neki celici imam pogojno obliko. Ko je pogoj izpolnjen se oblika celice spremeni šele ko nanjo kliknem, ali pa z drsnikom zapeljem stran tako, da celica ni vidna in nazaj. Ali obstaja rešitev ali je to pač Excel 2007?
Hvala in LP
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm... vas moram "razočarati", da tudi Excel 2007 ni kriv, saj pogojno oblikovanje deluje povsem OK... Po moje je nekaj narobe pri vas oz z vašo definicijo pogojnega oblikovanja.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
BJ
Prispevkov: 170
Pridružen: Sr Okt 26, 2005 5:46 pm

Odgovor Napisal/-a BJ »

Imate prav. Preizkusil sem v novem listu in stvar deluje. Na listu, kjer mi zadeva nagaja pa imam makro za oblikovanje. Ali je to vzrok?

Koda: Izberi vse

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
Static OldCell As Range
If Not OldCell Is Nothing Then
    OldCell.Interior.ColorIndex = xlColorIndexNone
End If
Target.Interior.ColorIndex = 4
Set OldCell = Target
End Sub
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Čakajte - to ni pogojno oblikovanje!!! To je pač vaš makro, ki trenutno celico obarva z zeleno, celici na kateri ste se nahajali prej pa pobriše oblikovanje... Torej makro, ki ga je nekdo (vi?) pač napisal zato, da se trenutno izbrana celica vidi zeleno.

Torej VI SAMI urejate oblikovanje in če pridete na neko celico, ki je bila prej oblikovana ji oblikovanje pobrišete ko grete iz te celice! Enako seveda velja tudi za pogojno oblikovanje.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
BJ
Prispevkov: 170
Pridružen: Sr Okt 26, 2005 5:46 pm

Odgovor Napisal/-a BJ »

Sem napisal premalo! V celici Q1 imam ne glede na omenjeni makro določeno tudi pogojno oblikovanje.

Koda: Izberi vse

=COUNTIF($L$11:$L$20;$Q1)
Torej če je v obsegu L11:L20 enak podatek kot v Q1, le-ta spremeni obliko.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Preden nadaljujeva, pobrišite oz. onemogočite omenjen makro ter poskusite tako, potem pa napišite kaj vam dela oz. ne dela! Torej dokler bo aktiven ta makro nima smisla odgovarjati.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
BJ
Prispevkov: 170
Pridružen: Sr Okt 26, 2005 5:46 pm

Odgovor Napisal/-a BJ »

Makro sem onemogočil! Sedaj pa ko v omenjeni obseg vpišem podatek in zapustim to celico, se ne zgodi nič- Ko pa izberem n.pr.: Q2:Q1 ali P1:Q1,torej neko priležno, celica spremeni obliko-
BJ
Prispevkov: 170
Pridružen: Sr Okt 26, 2005 5:46 pm

Odgovor Napisal/-a BJ »

Dodajam: Če izberem najprej Q1, nato priležno, ne deluje, obratno pa-
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Mislim, da nekako ne veste, kaj bi naj sploh dobili.. Torej vaša formula bo celico obarvala, če se na območju $L$11 do $L$20 nahaja vrednost, ki je vpisana v celico Q1. In to zagotovo deluje pravilno neodvisno kaj izbirate neizbirate... Pogojno barvanje nima zveze z izbiro - neizbiro celic... Tako da vas ne razumem, kaj bi vam naj ne delovalo.

Če res želite pomoč. Natančno napišite katero celico imate pogojno oblikovano. Kaj točno piše kot formula v tem pogojnem oblikovanju ter nato zapišite tudi vrednosti vseh celic, ki v tej formuli nastopajo.

Lahko pa si pomagate tudi tako, da formulo ne zapišete v pogojno oblikovanje, temveč kar kot formulo v neko celico in videli boste kako se njena vrednot spreminja. In ko bo njena vrednost večja od nič bi se celica obarvala.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori