Zanka za zapolnitev vrstic z formulami

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
petra
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Jan 18, 2010 2:38 pm

Zanka za zapolnitev vrstic z formulami

Odgovor Napisal/-a petra »

Imam sledeč problem. Nardila sem amortizacijski načrt, zdaj bi pa rabila eno zanko (to sem ugotovila da for- zanko), da bi mi program nardil oz. napolnil vrstice z formulami, ampak samo recimo če imam 10 obrokov, samo 10 vrstic itd. Ker bi rada pol v naslednji (prazni) imela seštete podatke iz stolpcev. Zdaj sem nardila tako, da sem formule razpotegnila po stolpcih navzdol, vendar to ni to.

Koda: Izberi vse

Sub Makro1()

    Range("A76:H76").Select
    Selection.Copy
    Rows("76:76").Select
    Application.CutCopyMode = False
    Range("B76").Select
    Application.CutCopyMode = False
    Selection.ClearContents
    Range("C76").Select
    Selection.ClearContents
    Range("D76").Select
    Selection.ClearContents
    Range("E76").Select
    Selection.ClearContents
    Range("G76").Select
    Selection.ClearContents
    Range("H76").Select
    Selection.ClearContents
    Selection.AutoFill Destination:=Range("H76:H92"), Type:=xlFillDefault
    Range("H76:H92").Select
    Range("B76").Select
    Selection.AutoFill Destination:=Range("B76:B92"), Type:=xlFillDefault
    Range("B76:B92").Select
    Range("E76").Select
    Selection.AutoFill Destination:=Range("E76:E92"), Type:=xlFillDefault
    Range("E76:E92").Select
    Range("G76").Select
    Selection.AutoFill Destination:=Range("G76:G94"), Type:=xlFillDefault
    Range("G76:G94").Select
    Range("A76").Select
    Selection.AutoFill Destination:=Range("A76:I76"), Type:=xlFillDefault
    Range("A76:I76").Select
    Range(Selection, Selection.End(xlDown)).Select
    ActiveWindow.SmallScroll Down:=-81
    Selection.Clear
    Rows("76:76").RowHeight = 9.75
    Rows("76:76").Select
  Next i
End Sub
Tile makroji mi glih niso jasni, zato bi nila zeloo hvaležna, če bi mi kdo pomagal in se mu že v naprej zahvaljujem.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Na žalost vam glede na vaše vprašanje ne morem praktično nič pomagati. Praktično pravim zato, ker ne vem kaj iščete in vam zatorej ne morem ponuditi rešitve, lahko pa vam dam določene informacije.

Torej makro, ki ste ga pripeli ne naredi nič "pametnega" sam zase, temveč šele če je vnaprej nekaj pripeto na odlagališču, saj v drugi vrstici pač tisto, kar je v odlagališču kopirate na območje A76:H76 in potem pač nadaljujete. Ob tem se makro kot tak sploh ne more izvesti, saj imate na koncu vrstico 'Next i', ki nima nobenega ustreznega For stavka. Dobro razumem, da vi želite "nek for" stavek, neko zanko, a kaj naj bi slednja sploh počela? Manjka nam torej ključna informacija, ki bi komurkoli povedala, kaj vi sploh želite!

Mogoče me boste razumeli, če vaše vprašanje karikiram. Zamislite si, da ste prišli k nekomu in mu zraven prinesli nek izdelek, ki ga dotična oseba ni še nikoli videla in ta izdelek sam zase tudi nič ne naredi - samo obstaja (to je vaš makro). Ob tem pa bi tej dotični osebi povedali samo še, da v tem izdelku želite še kolo! Kakšno kolo? Ali mislite zobnik? Na kaj bi se pa navezalo to kolo/zobnik? S čim v vašem izdelku bi se to kolo povezalo? Kako bi delovalo? Me mogoče sedaj bolj razumete zakaj vam ob najboljši volji ne morem konkretneje pomagati?

Zatorej vam lahko zaenkrat pomagam samo tako, da vas napotim na mojo knjigo Visual Basic za aplikacije, kjer so podorobno in preprosto razloženi tako makri kot seveda tudi zanke.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori