Zavihek na traku

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
sdfpo
Prispevkov: 31
Pridružen: To Feb 02, 2010 9:06 pm

Zavihek na traku

Odgovor Napisal/-a sdfpo »

Naredil sem si nov zavihek na traku (excel2010)
Želel bi da se prikaze samo ob odprtju določene datoteke, drugače je pa lahko skrit.

Je to kje v kaksnih nastavitvah ali kaj podobnega?
mogoče s kakšnim macrom Workbook_open ....????

hvala
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Zavihek na traku

Odgovor Napisal/-a admin »

Na kakšen način pa ste spremenili trak oz. dodali zavihek? Kaj ste naredili?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sdfpo
Prispevkov: 31
Pridružen: To Feb 02, 2010 9:06 pm

Re: Zavihek na traku

Odgovor Napisal/-a sdfpo »

desni klik na traku -> customize ribbon -> new tab ....
brez kaksnih UI editorjev ali kaj takega
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Zavihek na traku

Odgovor Napisal/-a admin »

V tem primeru so spremembe vezane na vašo instalacijo Excela in po meni znanih informacijah (ne upam si sicer tega 100% trditi) je sprememba vidna avtomatično v vašem Excelu.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sdfpo
Prispevkov: 31
Pridružen: To Feb 02, 2010 9:06 pm

Re: Zavihek na traku

Odgovor Napisal/-a sdfpo »

ja ampak pri urejanju ima vsak zavihek (tudi standardni excelovi) kljukico, ki pomeni ali je viden ali neviden
to lahko naredim peš vsakič ko odprem dokumenta, zdaj bi pa rad avtomatično
ča dam snemanje macra in odkljukam zavihek ne posname nič

ali je možno z macri spreminjati excelove nastavitve? ki jih recimo v verziji 2010 najdemo pod File -> Options ....
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Zavihek na traku

Odgovor Napisal/-a admin »

Na žalost ste se problema lotili na napačnem koncu. Če ročno spreminjate trak potem ga spremenite in pustite takšnega kot želite - seveda boste s tem imeli vedno enak trak.

V kolikor pa želite stvari urejati s pomočjo VBA kode potem pa naredite "pravilno" oz. tako kot je predvidel MS. Naredite lasten Excelov dodatek XLAM in ga preko UI urejevalnika in ustrezne VBA kode prilagajajte tako kot ga želite imeti. Ko potem dodatek vključite boste imeli menije tako kot želite, ko ga izključite bodo standardni.

Seveda pa je res, da je VBA koda za urejanje traku dokaj zapletena :(...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sdfpo
Prispevkov: 31
Pridružen: To Feb 02, 2010 9:06 pm

Re: Zavihek na traku

Odgovor Napisal/-a sdfpo »

ja to je že prezakomplicirano za mene
problem je ker imam gumbe vezane na makre, in ko pritisnem (tudi če imam odprt drug zvezek) mi odpre datoteko v kateri so napisani makri in ga požene.

kako bi preprečil da naj se makri ne zaganjajo če ni odprt delovni zvezek v katerem so napisani?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Zavihek na traku

Odgovor Napisal/-a admin »

sdfpo napisal/-a:...in ko pritisnem (tudi če imam odprt drug zvezek) mi odpre datoteko v kateri so napisani makri in ga požene...
Kako bi preprečil da naj se makri ne zaganjajo če ni odprt delovni zvezek v katerem so napisani?
Ne morete, Excel si zapomni v katerem delovnem zvezku so makri in vedno odpre tisti delovni zvezek...

No rešitev seveda obstaja - vedno obstaja - a je potrebno poznati malce več programiranja. Kot sem vam že napisal je pot, ki ste si jo izbrali posuta s preprekami, ker ni prava... V vašem primeru je rešitev recimo, da napišete ovojnice makrov v posebnem delovnem zvezku - najbolje Presonal.xslm. V teh ovojnicah pa se potem vprašate ali je nek konkreten DZ odprt in če je odprt izvedete makro, če pa ni odprt pa makra ne izvedete....
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sdfpo
Prispevkov: 31
Pridružen: To Feb 02, 2010 9:06 pm

Re: Zavihek na traku

Odgovor Napisal/-a sdfpo »

admin napisal/-a:No rešitev seveda obstaja - vedno obstaja
in sem jo našel
v vsak macro sem dodal da naj takoj zapre če ni aktiven pravilen DZ

zaenkrat je zadovoljivo

hvala za pomoč
Odgovori