Word 2003 logo na kuverti

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
civava73
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Sep 26, 2008 8:48 am

Word 2003 logo na kuverti

Odgovor Napisal/-a civava73 »

V Wordu 2003 bi rad spremenil template DL kuverte tako, da mi vsakič, ko odprem :
Orodja
Pisma in pošiljanje
Ovojnice in nalepke
(ali kliknem ikono za ovojnico v orodni vrstici)

samodejno izbere DL kuverto,
na katero mi samodejno natisne logo v zgornem levem kotu
( v bistvu v polju za naslov pošiljatelja)

Naslov prejemnika se mi že sedaj vstavi samodejno, če ga imam označenega, ko kliknem ikono za ovojnico v orodni vrstici.

Zelo bom vesel, če mi bo kdo lahko pomagal.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Word 2003 logo na kuverti

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm,

Nisem preizkusil a mogoče bi se izšlo s spremembo Glave (Header), sicer pa z makrom...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
civava73
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Sep 26, 2008 8:48 am

Re: Word 2003 logo na kuverti

Odgovor Napisal/-a civava73 »

Če spremenim Glavo(Header) na predlogi Normal.dot in vstavim logotip mi spremeni vse liste, iščem torej način kako spremeniti header samo v DL kuverti.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Word 2003 logo na kuverti

Odgovor Napisal/-a admin »

Sem problem pogledal malce podrobneje in vam svetujem da preprosto izdelate kuverto tako kot vam ustreza in jo shranite kot navadno predlogo ali pa kar kot navaden dokument. Ko želite izdelati novo kuverto preprosto odprete prej omenjeno datoteko ali predlogo in izdeljate novo kuverto. Če želite več kuvert uporabite združevanje dokumentov.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
civava73
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Sep 26, 2008 8:48 am

Re: Word 2003 logo na kuverti

Odgovor Napisal/-a civava73 »

Našel sem rešitev, ki je točno to kar iščem :
http://www.techrepublic.com/blog/msoffi ... -word/3383

Dejansko se spravi text in sliko v sistemsko določeni paramter samobesedila EnvelopeExtra1, ki se shrani v predlogo Normal. Ko v kateremkoli dokumentu (ni nujno da v predlogi kuverte) označiš naslov in klikneš kuverto, ti ta paramter EnvelopeExtra1(text + logo) sam postavi v zgornji levi vogal kuverte.

Problem pa je, ker zadeva dela samo v angleškem Officu 2003, v SLO verziji pa ne, Word enostavno ne razume angleški sistemsk paramter samobesedila EnvelopeExtra1, lahko, da je preveden s prevodom Worda in se mu reče kako drugače.

Na računalniku kjer bi se to delalo pa je SLO Office, ne angleški.
Odgovori