Pozdravljen nazaj

Če vas na spletišču kaj moti...
Odgovori
Sebastijan
Prispevkov: 17
Pridružen: To Jul 26, 2005 9:55 am
Kontakt:

Pozdravljen nazaj

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Veckrat sem poskusal na tvojo stran vendar ni slo. Sem predvideval da se je zgodilo kaj podobnega. Upam da se ne bo to več zgodilo. Drugace je pa stran super in mislim da jo bomo kmalu napolnili.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hvala;

kot sem napisal že v razlagi napake, vsaka šola nekaj stane :(. No iz te "šole" sem se naučil, da bom vse podatke s spletišča varnostno kopiral ob petkih zvečer.

Tudi jaz pa upam, da se kaj takšnega ne bo več zgodilo.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
soch
Prispevkov: 7
Pridružen: To Jul 26, 2005 7:02 am

Odgovor Napisal/-a soch »

Pozdravljeni nazaj :D

Bilo je kar malo dolgočasno brez tega foruma...

Matjaž, če vam kaj pomaga imam datoteko .chm tega foruma, sicer malo starejšega datuma 31.08.2004, vendar jo po želji lahko pošljem.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

soch napisal/-a:Matjaž, če vam kaj pomaga imam datoteko .chm tega foruma, sicer malo starejšega datuma 31.08.2004, vendar jo po želji lahko pošljem.
Hvala! Za pomoč se vam zahvaljujem, vendar pa je to zares datoteka in le te imam shranjene. Izgubili pa smo(!) vse dinamične podatke; to je vse kar ste vi (in jaz) vpisovali v forum in vse kar ste vpisali kot komentarje h omenjeni datoteki ali kje drugje na spletišču www.matjazev.net. Hkrati to pomeni, da so izbrisani tudi skoraj vsi e-naslovi ljudi, ki so se prijavili na novice (obstalo je kakšnih 400 e-naslovov, ki sem jih nekoč za test prenesl na moj računalnik).

Bi vas pa prosil, da mi sporočite vse morebitne napake, ki jih odkrijete, saj sem spletišče postavil zelo na hitro iz ne povsem celotnih rezervnih kopij, zato se lahko zgodi, da kakšne povezave ne delujejo, ali pa delujejo napačno. Za vsako pomoč vam bom zelo hvaležen.

Aha, pri povezavah pa vas opozarjam, da "stare" povezave ne bodo delovale, ker ima sedaj spletišče drugačno postavitev. To sem naredil zato, da vse stare povezave letijo na posebno stran, kjer je razloženo, zakaj spletišča ni bilo 14 dni in zakaj je forum prazen. Šmrc, Šmrc.

Pravkar recimo vidim, da v forumu niso poslovenjeni gumbki, kar bom v kratkem odpravil.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ngc2392
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:37 pm
Kraj: kranj

Odgovor Napisal/-a ngc2392 »

matjaž, saj te ne bom "kregal", vendar smo vsi računalničarji in vsi vemo, kako je z backupi :) že sam sem se dvakrat(!!!) opekel na lastno neumnost, da nisem shranjeval. ti si pa vendar tudi še admin v eni firmi (mislim, da si no...sem pozabil že na tvoj življenepis :) in bi si lahko mislil, da je preventiva boljša kot kurativa :)))
no, konec koncev, tudi jaz sem si shranjeval chm zadeve, tako da v sili je tudi ta zadeva zelo uporabna!
sicer pa, keep on good work. če ga že drugi ne...
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:):),

Ne; nisem admin (v firmi namreč :) ); sem razvijalec, uradno 'vodja projektov'. Kar se tiče backup-a pa ga je zagotavljal bivši ponudnik spletnega prostora (in to dnevnega!), kar, kot lahko vidite, reklamira še vnaprej, čeprav seveda ni res :(:(.

Ker mi je bil backup zagotovljen, ga nisem izvajal.... Sedaj ga bom; vsaka šola stane :oops:
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ngc2392
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:37 pm
Kraj: kranj

Odgovor Napisal/-a ngc2392 »

eh, jest bi jih kr tožu :roll: :roll:
škoda ker se glih ne ukvarjaš profi s tem, bi lahko rekel, da si zgubu posel al krkol že. no ja....dejmo napad na njih narest, hehe (joke)
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Saj bi jih jaz tudi tožil... pa vedo da jih ne morem oz. da je brezveze :(
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Iskalec
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe Avg 05, 2005 1:36 pm

Odgovor Napisal/-a Iskalec »

Pozdravljen!

Forum z odlicnimi idejami in res hitrimi odgovori ne ugasne na prvi poziv.

Hvala za trud!

Iskalec
aniors
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 4:09 pm

Odgovor Napisal/-a aniors »

Zivijo!

ja, tudi sam bi pohvalil forum ker odlicno deluje. skoda pa ker so 'šli' stari podatki, ker bi marsikatero vprašanje takoj našlo odgovor.
žal...
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hvala za vse pohvale. Se bom trudil še vnaprej :).

Upam, da se kaj podobnega na bo več zgodilo in zato sedaj vsak teden delam rezervne kopije celotnega spletišča.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Tester
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Avg 17, 2005 9:22 pm

Odgovor Napisal/-a Tester »

Drugače se rezervne kopije pri novem gostitelju resnično delajo, toda previdnost ni odveč... to je pa res...
Profesor
Prispevkov: 5
Pridružen: So Sep 17, 2005 12:15 am
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Profesor »

Zadeva je zelo odvisna od gostitelja.
Nekateri dejansko nudijo backup podatkov za primer, da odpove trdi disk. Torej imajo preprosto 2 ali več diskov vezanih v RAID-1.
Vendar pa v primeru, da v spletno stran vdre "heker" in izbriše podatke, se izbrišejo tudi iz drugega diska (drugi disk je mirror prvega diska).

Bolj malo jih dela dejanske backupe na kasete oz. na drege diske.

Te stvari bi morale biti bolj natančno napisane pri posametnih ponudnikih, ampak saj veste vsak se rad pohvali in noče pljuvati v lastno skledo.
maxximum
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 1:35 pm

Odgovor Napisal/-a maxximum »

sicer _blazno_ dober forum, me pa zanima, koliko prispevkov je bilo prej =)
Odgovori