Oblikovanje in shranjevanje

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Oblikovanje in shranjevanje

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Pozdravljeni,

Ponovno rabim vašo pomoč :)
v Excelu vnašam števila, ki se vedno začnejo z 14,9. Je možno, nekako oblikovati celice, da ne bi bilo treba vedno vpisovat 14,9 ampak samo kar sledi naprej. Probal sem z 14,9### pa mi vedno vpiše številke pred vejico in ne za 9-tko.

Se lahko za shranjevanje datoteke na določeno omrežno mesto posname enostaven makro ali je potrebno ročno pisanje? Enako za tiskanje, če posnamem makro, ki "spremlja" moje ukaze je to dovolj?

Hvala, lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Oblikovanje in shranjevanje

Odgovor Napisal/-a admin »

pero978 napisal/-a: v Excelu vnašam števila, ki se vedno začnejo z 14,9. Je možno, nekako oblikovati celice, da ne bi bilo treba vedno vpisovat 14,9 ampak samo kar sledi naprej. Probal sem z 14,9### pa mi vedno vpiše številke pred vejico in ne za 9-tko.
V tem primeru morate razmišljati malce izven okvirov. Da bi vnašali direktno v kolono A in bi vam Excel spremenil vsebino ne bo šlo. Lahko pa stvar rešite tako, da vsebino vnašate v kolono A, rezultat pa imate v koloni B, kamor pač vpišete formulo =14,9+A1/10000 in jo skopirate navzdol...
pero978 napisal/-a: Se lahko za shranjevanje datoteke na določeno omrežno mesto posname enostaven makro ali je potrebno ročno pisanje? Enako za tiskanje, če posnamem makro, ki "spremlja" moje ukaze je to dovolj?
:) na to vprašanje vam pa ne morem odgovoriti, ker ne vem kaj točno potrebujete. Preprosto poskusite in boste videli ali ste z rezultatom zadovolni :)

Sicer pa takole na hitro; če boste snemali makro kjer boste datoteko posneli na neko mesto, bo v makru zapisno izbrano ime datoteke, kar pomeni, da bo makro vedno uporabljal TO IZBRANO IME DATOTEKE.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Re: Oblikovanje in shranjevanje

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Živijo,

skusam shraniti datoteko z imenom v celic q8 na omrežni disk. Sedaj se shrani na osebni rač. Vendar ne vem kako točno spremeniti makro, da bo delovalo. Skusal sem dodati pot za =this file, a ne deluje.

Hvala,lp

Public Sub SaveAsA1()
ThisFile = Range("Q8").Value
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=ThisFile
End Sub
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Re: Oblikovanje in shranjevanje

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Živijo,

skusam shraniti datoteko z imenom v celic q8 na omrežni disk. Sedaj se shrani na osebni rač. Vendar ne vem kako točno spremeniti makro, da bo delovalo. Skusal sem dodati pot za =this file, a ne deluje.

Hvala,lp

Public Sub SaveAsA1()
ThisFile = Range("Q8").Value
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=ThisFile
End Sub
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Oblikovanje in shranjevanje

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

s samo kodo seveda ni nič narobe saj vam koda deluje pri pisanju na lokalni disk... to preprosto pač pomeni, da imate napačen naslov oz. format imena mrežnega diska. Napišite, kam točno želite posneti datoteko. Kaj konkretno piše v celici Q8?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Re: Oblikovanje in shranjevanje

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Pozdravljeni,

Pod pravim imenom že shranjuje (ime datoteke je v celici Q8), vendar bi rad, da namesto na privzeto lokacijo na rač., shrani na \\ime omrežnega mesta\ime mape\ime podmape.

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Oblikovanje in shranjevanje

Odgovor Napisal/-a admin »

:):) Ja saj mi je popolnoma jasno, kaj želite. Pravim samo, da napišite, kaj točno piše v celici Q8, saj je napaka tam. Preprosto vpišite ta niz v Excelovo 'SaveAs' okno in sklepam, da vam bo Excel javil napako, saj je s potjo nekaj narobe. Ali ne najde računalnika ali mape ali pa je problem s pravicami dostopa...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Re: Oblikovanje in shranjevanje

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Živijo,

v celici Q8 je formula =CONCATENATE(L7&" ";L8&" ";TEXT(O8;"dd.mm.yyyy")), ki naredi ime iz večih celic, in je tako: Test 11854 27.11.2013 Shranil bi pa rad na omrežno mesto: G:\ime mape\ime pdomape\ime podmape

hvala. lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Oblikovanje in shranjevanje

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Če se ne boste potrudili in odgovorili na moje vprašanje potem je najin pogovor brezpredmeten. Sprašujem vas namreč kako natančni izgleda ime, ki ga želite. Glede na zapisano je torej vsebina celice Q8 sledeča:

Koda: Izberi vse

G:\ime mape\ime pdomape\ime podmape\Test 11854 27.11.2013.xls
Vnesite torej to vrstico v Excelovo 'Shrani Kot' okno in videli boste, da excel datoteke ne bo uspel shraniti, ker ali mape ne obstajajo ali pa nimate pravica pisanja v omenjene mape.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori