linki v excelu

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

linki v excelu

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Pozdravljeni,

Vedno, ko odprem kakšno Excelovo datoteko (katerokoli tudi, če mi jo pošlje kdo drug) mi javi: http://poveuava_ime datoteke ni bilo mogoče najdi. Morda je bila datoteka preimenovana, premaknjena ali izbrisana. Pogledal sem pod Podatki > povezavi, a tam ni nič, reinstal Office, tudi nič.

Prosim za nasvet.

hvala
lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: linki v excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Iz vprašanja mi ni jasno, kaj točno vam Excel javi? Ali točno to povezavo, ki ste jo zapisali? Verjetno ne...

In tudi ne razumem ali potem sploh ne morete odpreti datoteke ali pa pač Excel javi napaka in datoteko odpre?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Re: linki v excelu

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Pozdravljeni,
Vrne točno povezavo dokumenta, ki je enkrat na določeni lokacijo obstajal, vendar sedaj ne več. Če odprem mi pač javi to napako, ko kliknem v redu pa pridem v dokument in lahko delam normalno. Vendar mi to javlja ob vsakem dokumentu, ki ga odprem. Tega mi ne javi samo, ko odprem nov Excelov dokument, ko pa tega novega shranim, zaprem in ponovno odprem, pa je spet tukaj tole obvestilo.
Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: linki v excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Torej če vi želite odpreti datoteko A.XLSX vam Excel najprej pove, da ne najde datoteke xyz (ki je nekoč obstajala sedaj pa ne obstaja več) in ko kliknete OK, vam nato odpre datoteko a.xlsx?

Datoteko lahko odprete na dva načina:
  1. Jo v Raziskovalcu dvokliknete in odpre se Excel z izbrano datoteko
  2. Najprej odprete Excel in nato izberete Datoteka/Odpri ter na disku najdete datoteko
Ali se problem pojavi neglede na izbran način odpiranja?

Moje mnenje, je, da imate instaliran nek Excelov dodatek, ki poskuša odpreti datoteko, ki pa ne obstaja več.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Re: linki v excelu

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Pozdravljeni, je bil kriv en star dodatek, hvala :) Lp
Odgovori