povezave excel

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

povezave excel

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Živijo,

V Excelovem zvezku imam v celicah povezave do pdf dokumentov na omrežnih mestih. Sedaj so se mi te povezave (ne vse) spremenile v c:\usera\ime upor\appdata\roaming\Microsoft\excel\od tu sledi naprej ime poti daoteke

kar sem gledal po netu sem videl samo rešitve z funkcijo hyperlink, kar mi pa ne pomaga, ker imam preveč teh povezav. Ne zasledim pa zakaj to naredi in neko celovite rešitev.

Hval vnaprej.
Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: povezave excel

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Na kakšen način imate izdelane te povezave? V kolikor ste jih naredili preko grafičnega uporabniškega vmesnika kot Vstavljanje/Vstavi povezavo, potem do teh povezav ne morete dostopiti preko vgrajenih Excelovih funkcij. Sklepam, da je vaš problem ravno v dejstu, da do omenjenih povezav ne morete, saj so "skrite zadaj v povezavi" in jih ne morete popraviti zopcijo najdi in zamenjaj.

V kolikor je temu res tako, potem imate praktično samo dve možnsoti:
1. Ali vse povezave spreminajte ročno
2. Ali napišete makro, ki izlušči vse povezave in potem s pomočjo funkcije Najdi in zamenjaj povezave uredite, ter jih z vgrajeno funkcijo =HYPERLINK zopet ustvarite kot povezave.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Re: povezave excel

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Živijo,

Hiperpovezave delam tako, da kliknem desni klik na številko (zadeva katero želim povezati) in gumb hiperpovezava.
Tako, da mi verjetno ostaneta tisti dve možnosti o katerih ste govorili? Verjetno makro se da dobiti nekje na netu?

Hvala in lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: povezave excel

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Da, enkrat sem za forum takšen makro že napisal in ga najdete tukaj: http://www.matjazev.net/forum/viewtopic.php?f=2&t=2090&p=8767&hilit=hyperlinks#p8767
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Re: povezave excel

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Živijo,

Hvala za poslano. Zakaj pa do tega pride, da kar deluje povezave spremeni?

lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: povezave excel

Odgovor Napisal/-a admin »

Dvomim, da je Excel to kar sam spremenil. Nekaj ste morali narediti a ne vem kaj točno ste počeli ;)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Re: povezave excel

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Živijo

:D

hvala za pomoč

lp
peter
Odgovori