25.11 - nova verzija 1.129

Podatki o programski kodi povezani z izdajo davčnih računov v SLO
Odgovori
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

25.11 - nova verzija 1.129

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Spet je prišlo do manjše spremembe, na katero ste me nekateri opozorili

1. Sprememba

Že pred časom je nekdo naletel na problem z elementom ReferenceInvoice, ter tudi z elementom SubsequentSubmit.

Po podrobnejšem pregledu XML Sheme na FURS-u sem videl, da je pozicija elementov pomembna in element ProtectedID, ki ga program izračuna mora biti na pravilnem mestu znotraj XML dokumenta. Sedaj sem to popravil v novi verziji 129.

2. Sprememba v WinService

Uporabnike WinService programa opozarjam na dodatne možnosti, na katere ste bili opozorjeni preko e-pošte. Gre za možnost spremembe imen izhodnih datotek.

3. Navodila 4. Prošnja

Mnogi izmed vas (praktično vsi) se name obračate z vprašanji glede same vsebine posameznih elementov, na kar vam na žalost odgovarjam, da se na te zadeve ne spoznam in vas prosim, da vse splošna vprašanja postavljate v forumu.

Še enkrat vas zato prosim, da vsa vprašanja postavljate v forumu, saj tako lahko komunicirate tudi medsebojno, kar sicer ni možno; več ljudi pa tudi več ve. Hkrati pa vam jaz resnično ne morem pomagati glede vsebinskih problemov, saj se nanje ne spoznam.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
DarkoMenart
Prispevkov: 6
Pridružen: So Nov 14, 2015 10:36 pm

Re: 25.11 - nova verzija 1.129

Odgovor Napisal/-a DarkoMenart »

Zdravo.
ActiveX dela super, imam še eno vprašanje glede Barcode.
Barcode dobim samo pri pošiljanju xml računa na Furs. Če želim ponovno natisniti račun, ga moram ponovno poslati, da to kodo dobim. Potem bi dobil tudi novo eor, pa tudi Furs ne vem kaj bi počel z dvema, drugače enakima računoma.
Ne želim pa shranjevati starih qr kod.
Ali je mogoče iz zoi (to shranjujem), davčne in datuma iz knjižice dobiti Barcode?
Bi naredil sam, pa imam problem s prevelikim integer, ko želim zoi spremeniti v decimalni zapis.

Hvala in lep pozdrav,
Darko
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: 25.11 - nova verzija 1.129

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

trenutno vam ActiveX komponenta nudi sledeče metode:

Koda: Izberi vse

    string Version();

    IAXSloTaxReturnValue Send(string document, string url, string certificateID, bool certificateIsTaxNumber, int code128Lines);

    string NarisiQRKodo(string vsebinaKode, string izhodnaDatoteka, int velikostVpx);

    string GenerirajUUID();
Na voljo imate torej tudi funkcijo NarisiQRKodo, ki vam naredi to, kar želite. Seveda pa morate funkciji podati 60 mestno kodo, ki vam jo funkcija Send vrne in jo lahko shranite. Če pa tega, kot pišete, ne želite (ne vem zakaj?), pa lahko 60-mestno kodo seveda izračunate tudi sami. Koda se izračuna iz ZOI + Davčna + Datum in čas + kontrolka in da, ZOI morate pretvoriti v desetiško številko. Kako sem to naredil jaz lahko vidite na spletu (funkcija HexToDecimal).

Lahko pa vam seveda napišem tudi posebno funkcijo, ki ji podate originalni XML dokument in slednja vam naredi vse (izračna ZOI, vrne QR kodo....) razen, da ne komunicira s FURS-om. Torej naredi vam natanko to, kar potrebujete.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
DarkoMenart
Prispevkov: 6
Pridružen: So Nov 14, 2015 10:36 pm

Re: 25.11 - nova verzija 1.129

Odgovor Napisal/-a DarkoMenart »

Zdravo.
Se opravičujem za nadlego.
NarisiQRkodo mi dela odlično, za ponoven izpis pa nisem želel hraniti 60 mestnih črev.
Razumel sem, da moram za qr kodo uporabiti Send z xml datoteko računa. Nisem pa je želel ponovno pošiljati na Furs, ker je že bila poslana.
Vidim pa, da jo lahko pošljem tudi nikamor in vseeno s Send pravilno dobim qr kodo. Super. Problem rešen po moji končani miselni blokadi ;)
Hvala še enkrat in lep pozdrav,
Darko
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: 25.11 - nova verzija 1.129

Odgovor Napisal/-a admin »

Da; pa še res je :)

Če si izmislite nek url bo program poskušal komunicirati z njim in ker mu ne bo uspelo bo vrnil samo ZOI in QRkodo.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori