Excel 2016 32 bit, OS Win 8.1, ni novih formul IFS, SWITCH

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
bilioldi
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Apr 10, 2016 11:08 am

Excel 2016 32 bit, OS Win 8.1, ni novih formul IFS, SWITCH

Odgovor Napisal/-a bilioldi »

Pozdravljeni,

Teden dni nazaj sem si inštaliral Office 2016 in sem začel uporabljati Excel 2016, na Win 8.1, pa sem ugotovil da nimam 6 novih funkcij.
Texjoin, Concat, IFS, Switch, MaxIFS, MinIFS.
Excel je sigurno 2016, ker ima Query in okno za tell me what you want do do.
Je pa res da še imam Excel 2013, ki ga več ne uporabljam, ker imam pač 2016!

Sicer na MS strani na seznamu funkcij za Excel piše, da teh funkcij ni za Mac-e, za Win OS pa nič ne piše, da jih ne podpira.

Ker je IFS neke vrste select, je to zelo velik napredek in bi krvavo potreboval teh 6 funkcij, me zanima, če imam s to inštalacijo možnost dobiti te funkcije ali
moram ubrati neko (katero) drugo pot.

Hvala vnaprej za koristne nasvete

LP
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Excel 2016 32 bit, OS Win 8.1, ni novih formul IFS, SWIT

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Po informacijah, dostopnih na Microsoft-ovih straneh, so omenjene funkcije dosegljive samo v Office 365 in ne v samostojnih verzijah Excela.

PS: IFS funkcija je namenjena zamenjavi gnezdenih IF stavkov, a v večini primerov, se v Excelu (pri strankah) tako ali tako izkaše, da so omenjeni IF stavki pravzaprav tabelica oz predstavljajo neke meje, kar je precej bolje rešiti z resnično tabelo in VLookup stavkom...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
bilioldi
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Apr 10, 2016 11:08 am

Re: Excel 2016 32 bit, OS Win 8.1, ni novih formul IFS, SWIT

Odgovor Napisal/-a bilioldi »

Hvala za vaš hiter odgovor. Ko sem videl na net-u, da Mac nima teh 6 novih funkcij(preverjeno), nisem pa našel explicitno, da samostojna verzija tudi ne bi vsebovala teh 6 funkcij. Škoda za Office 2016, taka funkcija je lahko dobrodošla v v vsaki vrstici, kot neke vrste SELECT, da ti ne uide nobena možna varianta.
V tabeli se sprašujem po različnih poljih iste vrstice in izhod je lahko vhod za spraševanje po drugih kriterijih.
Sem problem rešil z vgnezdenimi IF-i, ampak preden sem dobil pravi izhod, sem se zmotil dostikrat. Zato bi z IFS odpadla vsa ta dolga veriga vgnezdenih IF-ov.

Če ne prej bo Excel 2019 to funkcijo ziher imel v osnovnem naboru funkcij.

Administrator še enkrat Hvala za pojasnilo

bilioldi
Odgovori