Excel razvrščanje

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
Pozitivec
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Jun 13, 2016 12:54 pm

Excel razvrščanje

Odgovor Napisal/-a Pozitivec »

torej imam ene stare rezultate in bi rad, da se pri posameznem tekmovalcu izpiše tudi razvrstitev (mesto) glede na hitrost...
seveda bi uporabil funkcijo ''rank'' ampak ne gre ker sta pri posameznemu tekmovalcu dve seriji, torej posledično tudi dve hitrosti, želim pa imeti razvrstitev za posamezno serijo posebej glede na hitrost...

Ali se to da?

Slika
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Excel razvrščanje

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Ker celice niso zaporedne seveda Excelu ne morete kar podati seznama, kot bi recimo rekli od A1 do A10, zato morate ubrati drugo pot.

Ali preoblikujete vašo tabelo tako, da bodo v isti tabeli podatki za prvi in drugi tek narazen, recimo podatki za prvi tek od A2 do A8, za drugi tek pa od A10 do A16. To je boljša rešitev!

Ali pa v formuli na roke naštevate katere celice želite primerjati skupaj. Tudi to seveda deluje, le da morate tako bolj paziti, kaj je v formuli in je večja možnost napak. Celice naštejete tako, da jih zapišete med oklepaj! V vašem primeru torej recimo:

Koda: Izberi vse

=RANK(A3;($A$3;$A$5;$A$7;$A$9;$A$11;$A$13;$A$15;$A$17;$A$19))
... in tako dalje
=RANK(A5;($A$3;$A$5;$A$7;$A$9;$A$11;$A$13;$A$15;$A$17;$A$19))
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Pozitivec
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Jun 13, 2016 12:54 pm

Re: Excel razvrščanje

Odgovor Napisal/-a Pozitivec »

OK to je že boljše... sedaj me zanima še ali je opcija tudi, da recimo označim celotni stolpec in da mi vzame samo lihe oz. sode celice, da ne klikam vsako posebej? Obstaja koda za to?

Hvala LP
Pozitivec
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Jun 13, 2016 12:54 pm

Re: Excel razvrščanje

Odgovor Napisal/-a Pozitivec »

Pozitivec napisal/-a:OK to je že boljše... sedaj me zanima še ali je opcija tudi, da recimo označim celotni stolpec in da mi vzame samo lihe oz. sode celice, da ne klikam vsako posebej? Obstaja koda za to?

Hvala LP
Odgovori