spoji celice - bližnjica

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
kingo
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jan 10, 2010 5:04 pm

spoji celice - bližnjica

Odgovor Napisal/-a kingo »

Pozdravljeni, ima kdo mogoče kako idejo, kako bi v Excelu 2016 naredil bližnjico za SPOJI CELICE. Našel sem na strani http://excel.tips.net/T003095_Shortcut_ ... Cells.html za macro, vendar ne znam tega narediti - si ne zapomni za drugič. Hvala lepa za pomoč!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: spoji celice - bližnjica

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Najlažje boste to naredili tako, da posnamete nek makro v osebni delovi zvezek z makri Ko boste to naredili prvič, bo Excel ustvaril ta DZ in vsak makro, ki ga boste zapisali vanj, bo vedno dosegljiv.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
kingo
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jan 10, 2010 5:04 pm

Re: spoji celice - bližnjica

Odgovor Napisal/-a kingo »

Pa se lahko naredi (posname) nek makro, pa bi bil potem ves čas v uporabi. Žal tega ne znam. Sem nekaj poskusil posneti, pa pravi, da moram shraniti kot makro, sem tako shranil pa nič. Skratka, a obstaja kaka najlažja pot?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: spoji celice - bližnjica

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Na žalost vas ne razumem, v čem točno je problem in vam ne znam pomagati.

Ko posnamete nov makro, se morate v pogovornem oknu odločiti ali želite makro shraniti v trenutni delovni zvezek ali v delovni zvezek z makri (tisto, kar sem vam svetoval zadnjič). In v koliko nek makro shranite v osebni delovni zvezek z makri, potem bo od tega trenutka dalja vedno dosegljiv v vašem Excelu.

Seznam makrov najlažje vidite in nek makro tudi zaženete, če pritisnete kombinacijo tipk ALT+F8
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
kingo
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jan 10, 2010 5:04 pm

Re: spoji celice - bližnjica

Odgovor Napisal/-a kingo »

Spoštovani, poskušal sem posneti makro. Vendar je jasno posnel samo tisto, kar sem takrat "poskušal narediti" in tudi potem je vedno ob zagonu samo tisti dve celii mergal. Rad pa bi

Sub MergeCells2()
With Selection
.HorizontalAlignment = xlCenter
.Merge
End With
End Sub

da bi se ta makro vedno zagnal. Potem pa še, da bi za ta "merge" naredil bližnjico - če bi se to dalo?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: spoji celice - bližnjica

Odgovor Napisal/-a admin »

Izgleda, da ste si zadali malce prezahtevno nalogo, zato boste morali izvesti par korakov, da boste prišli do željenega:
  1. Pritisnite ALT+F8 in odpre se seznam makrov
  2. Izberite makro, ki ste ga posneli in na desni strani kliknite gumb Urejanje
  3. V novem urejevalniku, ki se vam je odprl, popravite makro in oz vanj namesto posnetega makra pač vpišite vašo kodo; torej:

    Koda: Izberi vse

    With Selection
      .HorizontalAlignment = xlCenter
      .Merge
    End With
    
  4. Posnamite spremembe File/Save in zaprite okno
  5. Sedaj ste spet v Excelu
  6. Z desnim miškinim gumbom kliknite nekje na traku in odpre se vam hitri menu. Iz menuja izberite opcijo Prilagodi menu
  7. Spet se odpre novo okno, kjer zgoraj iz padajočega seznama izberite opcijo Makri
  8. V seznamu se vam prikažejo vsi makri. Izberite vašega in ga prenesite na trak.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
kingo
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jan 10, 2010 5:04 pm

Re: spoji celice - bližnjica

Odgovor Napisal/-a kingo »

Hvala lepa za navodila in vso pripravljenost za pomoč, žal pa vseeno nisem uspel - res pretežak oreh zame so tile makroji. Mi pa vseeno ni jasno kako lahko ena taka funkcija ne more biti preprostejša v samem excelu (da je potrebno x klikov do cilja.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: spoji celice - bližnjica

Odgovor Napisal/-a admin »

:)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori