Kopiranje vrstic z določeno besedo iz ene v drugo tabelo

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
marusha
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Okt 20, 2016 11:32 am

Kopiranje vrstic z določeno besedo iz ene v drugo tabelo

Odgovor Napisal/-a marusha »

Živjo!

Prosila bi za pomoč.

Da poskusim razložiti na čisto preprostem primeru, kaj bi sploh rada. V Excelu imam tabelo, kjer so po vrsticah npr. podatki o otrocih:

IME.........PRIIMEK....STAROST.......DEJAVNOST
Janez........Novak........12............atletika
Ana..........Mrak..........10...........plavanje
Nina.........Mesec.........11...........atletika
Aleš..........Čeh...........10...........nogomet
Tina..........Orehek.......10...........atletika
Jan...........Lukič.........11...........atletika

Potem pa imam v drugem Excelovem dokumentu obrazec, kamor bi rada vpisala ključno besedo in želela, da mi v obrazec iz prve tabele izpiše vse vrstice, ki vsebujejo to besedo. Npr. da bi rada, da se mi v obrazcu izpišeta ime in priimek otrok, ki obiskujejo določeno dejavnost.

Obrazec npr. izgleda tako:

Seznam otrok, ki obiskujejo določeno dejavnost

Vpiši dejavnost: ___________

.......Ime...........Priimek
1
2
3
4
5

In ko v okence »Vpiši dejavnost« napišem recimo »atletika«, bi želela, da mi iz prve tabele izpiše vsa imena in priimke otrok, ki imajo pod dejavnost napisano atletiko. Se pravi glede na zgornji primer bi moral izpis izgledati tako:

Seznam otrok, ki obiskujejo določeno dejavnost

Vpiši dejavnost: atletika

........Ime........Priimek
1......Janez.......Novak
2.......Nina.......Mesec
3.......Tina.......Orehek
4.......Jan........Lukič


Poskušala sem s funkcijo lookup, ampak mi vedno prepiše samo eno in isto osebo in ne vem, kaj narediti za preskok, da bo Excel iskal naprej in izpisal še ostale želene podatke po vrsticah, ki vsebujejo to besedo.

Naj povem še to, da je moja original tabela precej bolj obširna od primera, ki sem ga dala zgoraj. Edina ideja, ki jo še imam je, da enostavno uporabim samodejni filter po dejavnosti in ročno kopiram celice, ki jih želim, v drugo tabelo. To je rezervna rešitev, ki jo imam v glavi, ampak vseeno bi veliko raje videla, da se prepis izvrši samodejno in je na obrazec potrebno vpisati samo ključno besedo, po kateri naj išče in izpisuje.

Tako, da če je kakšna ideja, kako bi rešila to situacijo, bom zelo hvaležna. :)

Lp, Maruša
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Kopiranje vrstic z določeno besedo iz ene v drugo tabelo

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

To kar želite v Excelu ni neposredno rešljivo.

Še najbližje temu je napredno iskanje, kjer lahko na drugem listu iščete podatke iz prvega lista. Razlika pri naprednem iskanji - glede na vaše želje - je v dejstvu, da napredno iskanje VEDNO vrne VSE stolpce originalne tabele in kot takšno ni primerno za obrazce.

Samo s funkcijami tega ne boste rešili, saj vsaka funkcija lahko vrne le en rezultat. Izjema so mrežne funkcije, ki lahko vrnejo več rezultatov, vendar slednje ne pridejo v poštev pri vašem problemu. Obstaja sicer zelo zapletena rešitev, ki pa bi bila sledeča:
  1. Besedo, ki jo vpišete v gorni del obrazca s pomočjo funkcije =A1 (pač sklic na celico) zapišete v vsako izmed spodnjih vrstic
  2. Potem v vsaki vrstici najdete N-to ponovitev in jo izpišete
Pri tej rešitvi morate dobro obvladati funkcije MATCH in INDEX.. Nekaj o njih je tudi v tem forumu

Najlažja oz. edina prava rešitev pa je, da se napiše ustrezen makro, ki naredi natančno to kar želite....
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
marusha
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Okt 20, 2016 11:32 am

Re: Kopiranje vrstic z določeno besedo iz ene v drugo tabelo

Odgovor Napisal/-a marusha »

Živjo!

Najlepša hvala za odgovor. Se bom poskusila malo poigrati z makroti, v najslabšem primeru pa mi še vedno ostane opcija fitriranja in ročnega kopiranja v drugo tabelo.

Lp, Maruša
Odgovori