exel 2003grafikon

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
vesnasen
Prispevkov: 6
Pridružen: So Feb 07, 2009 2:38 pm

exel 2003grafikon

Odgovor Napisal/-a vesnasen »

Imam težavico in upam da mi lahko kdo kako pomaga-ko ustvarim graf in ga opremim z naslovi, mi naslovov osi ne prikaže v celoti (y-os). Tudi ko grafikon skopiram v word je del besedila skrit in ga kljub raztegovanju grafa ne prikaže.
V
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm... Boste pa morali malce natančneje opisati postopek, saj Excel namreč zelo lepo prikaže tudi dolge dolge opise, ki jih pač razbije v več vrstic. Ali znate postopek napake ponoviti in ga opisati?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
vesnasen
Prispevkov: 6
Pridružen: So Feb 07, 2009 2:38 pm

grafikon

Odgovor Napisal/-a vesnasen »

Moj graf je stolpični in naslov osi y je: vsebnost CH4 po 24 urah inkubacije s celulozo (ml/gSS). Graf ni postavljen kot nov list ampak kot predmet v listu. Naslov osi ni prikazan v celoti, ampak je nekaj črk skritih-vsebnost CH4 po 24 urah inkub. Graf moram skopirat v word kjer mora biti jasno vse napisano kaj graf prikazuje. Poskusila sem že zmanjšati črke pa ne pomaga.
Lahko ga le raztegnem, vendar je potem graf precej velik in ne morem takega vstavit v spremljajoči tekst v wordu.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Potem imate nakej narobe z grafom oz. ste ročno spreminjali nastavitve. Poizkusite v excelu narediti majhno tabelo - npr. tri vrstice tri stolpce in vanje vpišite neke izmišljene vrednosti. Izberite to tabeli in čarovnika za grafe ter v drugem koraku pod Y os vpišite vaš naslov (lahko tudi daljšega). Ali se na tem grafu vidi celoten naslov?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
vesnasen
Prispevkov: 6
Pridružen: So Feb 07, 2009 2:38 pm

grafikon

Odgovor Napisal/-a vesnasen »

Hja-poskusila sem na drugem računalniku in je vse ok-tudi exell 2003, vendar na mojem računalniku pa še vedno ne kaže celotno besedilo, ko graf pomanjšam.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Poskusite narediti nov graf mogoče imate kaj narobe nastavljano na tistem konkretnem grafu. Sicer pa ne vem kaj bi vam svetoval saj bi moral problem videti v živo, da bi dobil kakšno idejo. Kot vidite sicer vse dela OK.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
vesnasen
Prispevkov: 6
Pridružen: So Feb 07, 2009 2:38 pm

grafikon

Odgovor Napisal/-a vesnasen »

Hvala vseeno za pomoč.
Vesna
Odgovori