omejitev števila stolpcev

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
balasko
Prispevkov: 73
Pridružen: Po Nov 12, 2007 5:38 pm

omejitev števila stolpcev

Odgovor Napisal/-a balasko »

Pozdravljeni

v excelu sem si naredil koledar za leto 2009 in to tako, da so dnevni vpisani v 1 vrstisi se pravi 1.1 v a1, 2.1 v b1 in tako naprej do 31.12 v xy. Problem je nastal, ko sem dokument odprl, saj je bila zadnja stolpec v mesecu septebru in z oznako IV. Meni manjkajo stolpce. Kako jih pokličem nazaj??

Prosim za help
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: omejitev števila stolpcev

Odgovor Napisal/-a admin »

balasko napisal/-a:Meni manjkajo stolpce. Kako jih pokličem nazaj??
Stolopciiiii, stolpciiiii pridite nazaaaaaaj, nazaaaaj....

:) Hece, hec. Ne morete jih priklicati nazaj saj niso nikamor šli - nikoli jih tudi ni bilo. V Excelu pred letom 2007 je bilo natanko 256 stolpcev (to je od A do IV) in 65536 vrstic in ne ena več in ne ena manj.... To je omejitev Excela, ki je ne morete zaobiti.

V Excelu 2007 pa so se stvari prvič po 20 letih spremenile in imate na voljo 16384 kolon (to je XFD kolona), ter celo 1048576 vrstic...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
cedra
Prispevkov: 264
Pridružen: Po Jul 25, 2005 11:11 pm
Kraj: Kamnik

Re: omejitev števila stolpcev

Odgovor Napisal/-a cedra »

balasko napisal/-a:Pozdravljeni

v excelu sem si naredil koledar za leto 2009 in to tako, da so dnevni vpisani v 1 vrstisi se pravi 1.1 v a1, 2.1 v b1 in tako naprej do 31.12 v xy. Problem je nastal, ko sem dokument odprl, saj je bila zadnja stolpec v mesecu septebru in z oznako IV. Meni manjkajo stolpce. Kako jih pokličem nazaj??

Prosim za help
Ugibam?
Morda je bil koledar narejen v Excel-u 2007 in nato shranjen kot predhodna verzija Excel-a, pa vam zato zdaj kaže stolpce samo do IV? Ne vem pa, če je možno priklicati zvezek spet kot verzijo 2007, ker nimam verzije 07.
lp,

cedra
Odgovori