Funkcija za primerjanje

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
bate
Prispevkov: 127
Pridružen: Če Mar 19, 2009 10:11 am

Funkcija za primerjanje

Odgovor Napisal/-a bate »

Zdravo,
v tabeli npr. D10:M16 in v vrswtici D20:M20 so vpisane številke. S klicem funkcije (?) želim ugotoviti kolikokrat se katera številka iz vrstice pojavi v tabeli in to vpisati v naslednjo vrstico D21:M21 pod ustrezno številko.
Na forumu nisem našel nobene podobne teme, zato prosim za pomoč...
lp Brane
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Moram reči, da ne razumem natančno, kaj potrebujete. Če imate nekaj podatkov in želite prešteti, kolikokrat se recimo med njimi pojavi številka 20, potem uporabite funkcijo COUNTIF. Torej:

Koda: Izberi vse

=Countif(D10:M16;20)
Oziroma, če želite prešteti kolikokrat se pojavi številka zapisana v celici D20:

Koda: Izberi vse

=Countif(D10:M16;D20)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
bate
Prispevkov: 127
Pridružen: Če Mar 19, 2009 10:11 am

Odgovor Napisal/-a bate »

Zdravo,
Hvala za formulo, ki deluje kot je treba. Ampak jaz jo želim imeti v funkciji, da jo lahko kličem npr. iz makra, če je izvedljivo!?
lp Brane
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

večino funkcij lahko kličete iz makra preko:

Koda: Izberi vse

Application.WorksheetFunction.xxx
kjer je xxx pač željena funkcija. Torej v vašem primeru

Koda: Izberi vse

Application.WorksheetFunction.CountIf(...)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
bate
Prispevkov: 127
Pridružen: Če Mar 19, 2009 10:11 am

Odgovor Napisal/-a bate »

Zdravo,
pravzaprav to še ni to. Morda težim, ampak resnično želim fukcijo, ki bi jo lahko uporabil v različnih primerih (tabelah). Formule ne morem klicati iz makra - ali pač!?
Lepo prosim...
lp Brane
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:(:( Ča pa sem vam napisal VBA kodo - torej kodo makra:

Koda: Izberi vse

Application.WorksheetFunction.CountIf(...) 
Kaj ni OK?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
bate
Prispevkov: 127
Pridružen: Če Mar 19, 2009 10:11 am

Odgovor Napisal/-a bate »

Zdravo,
že, že... ampak funkcijo 'CountIf(D10:M16;D20)'
lahko uporabim le v konkretni tabeli. Jaz pa želim funkcijo uporabiti tudi v drugih tabelah, ne da bi spreminjal koordinate.

V prejšnjem podobnem primeru ste mi odlično pomagali, le da je šlo takrat za barve. Če bi sam obvladal kodo VB in sintakso, sigurno ne bi takole fehtaril. Tudi tokrat računam na pomoč lepo prosim.

lp Brane
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Mislim, da vi nečesa ne razumete pravilno in zato vam ne znam in ne znam bolj pomagati :( ne zamerite, toda vaše želje (tako kot jih jaz razumem!) nimajo smisla.

Pravite, da lahko formulo 'CountIf(D10:M16;D20)' uporabite samo na konkretni tabeli - recimo tega sploh ne razumem - to formulo lahko uporabite kjerkoli na kateremkoli listu/zvezku.

Odstavek nižje pa omenjate makro, ki sem vam ga napisal za štetje barv in tudi ta makro je (z uporabniškega stališča!) popolnoma enakovreden COUNTIF funkciji, saj je makro ki sem vam ga napisal pravzaprav funkcija! V obeh primerih podate območje kjer želite ali prešteti barvo ali prešteti celice in nadalje v obeh primerih podate ali katero barvo želite šteti ali katero vrednost želite prešteti - stvar je torej 100% enakovredna!

Ne znam vam pomagati :(
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
bate
Prispevkov: 127
Pridružen: Če Mar 19, 2009 10:11 am

Odgovor Napisal/-a bate »

Zdravo,
hvala za razlago. Če ne gre, ne gre. Saj pravim, da enemu neumnemu 9 pametnih ne zna odgovoriti! VB pač ne znam.

Imam pa še miljon (1.000.000) vprašanj!
Evo takoj eno:

na listu10 so v tabeli (10 kolon:100 vrstic) skupine številskih podatkov. Vrstice so označene z zaporednimi številkami (1,2,3...100).
Ko na listu5 v neko celico npr: c10 vpišem zaporedno številko in pritisnem gumb z imenom npr: 'Prenos' se mora pripadajoča vsebina z lista10 vpisati na list5 v npr: e10:e19.
Upam, da sem dovolj razumljiv!?

lp Brane
bate
Prispevkov: 127
Pridružen: Če Mar 19, 2009 10:11 am

Odgovor Napisal/-a bate »

Zdravo, spet
Ne vem zakaj na zadnje vprašanje nihče ne odgovori? Morda zato, ker sem pozabil na čarobno besedo, ki je: 'prosim ... '.
lepe praznike, Brane
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

bate napisal/-a:Ne vem zakaj na zadnje vprašanje nihče ne odgovori? Morda zato, ker sem pozabil na čarobno besedo, ki je: 'prosim ... '.
Besedica prosim vsekakor pomaga in jo vzpobujamo na tem forumu. Za druge vam ne morem povedati, zakaj vam ne odgovarjajo, zase pa vam lahko povem, da vam preprosto ne morem pisati makrov. Če želite, da vam pišem makre po vaših specifikacijah vam bom to rade volje naredil vendar ne zastonj :( (glejte link povsem na vrhu foruma).

Vaše zadnje vprašanje je rešljivo znotraj Excela z uporabo funkcij VLOOKUP, vendar pa iz zgodovine najinih pogovorov vidim, da s tem ne boste zadovoljni, temveč boste želeli makro, ki pa vam ga nimam časa pisati.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
bate
Prispevkov: 127
Pridružen: Če Mar 19, 2009 10:11 am

Odgovor Napisal/-a bate »

Zdravo,
se zahvaljujem za hiter odgovor. Funkcijo Vlook.. ali kako že, sem opazil v veliko odgovorih na forumu. Nekaj že mora biti na tem. Bom proučil (kolikor je v moji moči oz. znanju).
lp Brane
aja.. brez zamere...
Odgovori