On click

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
bate
Prispevkov: 127
Pridružen: Če Mar 19, 2009 10:11 am

On click

Odgovor Napisal/-a bate »

Zdravo,
oglašam se po 'dolgem' času. To pomeni, da sem se na forumu kar nekaj naučil. Makri, ki jih uporabljam, brez pomoči s foruma ne bi nikdar naredil… Kljub vsemu 'znanju' se mi je vseeno zataknilo. Grem kar na problem:

Najprej z miško kliknem na eno od določenih celic npr:(B5:B10) in številka kolone se izpiše npr. v celico »A5« .

Koda: Izberi vse

Private Sub WorkSheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
Range("a5").Value = Target.Column
End Sub
To vsebino celice A5 moram nekako ohraniti (morda 'copy' v neko celico!?), ker se nanjo kasneje sklicujem iz drugega makra. A s spremembo lokacije kazalca se spreminja tudi vsebina A5 saj vse skupaj 'pokvarim' že s klikom na gumb za zagon makra!

Reakcijo klika miške bi lahko po začetku onemogočil oz. omejil le na določene celice (B5:B10)... a tega ne znam! Neuspešno je tudi copy/Paste.
Če ima kdo kakšno pametno rešitev, ga prosim, da mi jo zaupa... in sploh...
Upam, da sem težavo opisal dovolj jasno !?
lp Brane
ups!: v wordu so mi spet izginili narekovaji (Shift + 2 ). Zdaj imam off.07.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Kot ponavadi ( :) ), vas sploh ne razumem kaj želite oz. natančneje; delno vas razumem kaj želite, nikakor pa si ne predstavljam zakaj si to želite; ampak ni važno :):)

Podajam vam rešitev problema, ki ste ga opisali, namreč da bi želel klike omejiti lena območje "B5:B10". Vaši kodi sem pač dodal dve vrstici, ki omejita območje:

Koda: Izberi vse

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
  Dim Obmocje: Set Obmocje = Intersect(Range("B5:B10"), Target)
  If Obmocje Is Nothing Then Exit Sub
  
  Range("a5").Value = Target.Column
End Sub
Zadnjič spremenil admin, dne Sr Jul 29, 2009 6:51 am, skupaj popravljeno 1 krat.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
bate
Prispevkov: 127
Pridružen: Če Mar 19, 2009 10:11 am

Odgovor Napisal/-a bate »

Ja,
to je to. G.Adm. dobro ste razumeli problem. Zdaj zadeva deluje po moji želji. Jaz tega ne bi nikoli rešil!?
100 x hvala.
lp Brane
Odgovori