Excel...robovi

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Excel...robovi

Odgovor Napisal/-a damlem »

Pozdravljeni. Imam office 2007 in v excelu bi si rad nastavil robove na privzeto vrednost 0,0. Po defaultu je mislim da 1,8 1,8....kje pa nastaviti na vrednosti 0,0 pa da bo to ob vsakem zagonu tako ostalo....?
Hvala in lep pozdrav.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Zaradi dopusta malce poznejši odgovor... :)

Rešitev je v tem, da odprete prazen delovni zvezek in v njem nastavite robove kot želite. Nato ta delovni zvezek shranite kot podlogo in vse ove delovne zvezke odpirete preko te podloge:
Priprava podloge:
  1. Odprite nov delovni zvezek
  2. Nastavite robove
  3. Izberite Datoteka/Shrani kot; v oknu spodaj izberite opcijo 'Shrani kot vrsto: Predloga
Odpiranje novega DZ iz prej pripravljene podloge:
  1. Datoteka/nova
  2. Iz hitrega seznama na desni strani izberite Predoge/V mojem računalniku
  3. Odpre se novo okno, kjer izberite podloo, ki ste jo prej pripravili
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Odgovor Napisal/-a damlem »

Hvala za nasvet.
Neki pa še ne štima.....jz naredim predlogo (shranim z nastavitvami za robove tako kot želim), ko pa odprem predlogo so bnastavitve še ok, ko pa potem odprem en star excelov dokument v tej popravljeni predlogi mi pa spet spremeni nastavitve na default.
Kako bi to nastavil da pri odpiranju že shranjenih dokumentov ostanejo nastavitve robov po moji želji.
Hvala in lep pozdrav.
cedra
Prispevkov: 264
Pridružen: Po Jul 25, 2005 11:11 pm
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a cedra »

Morda vam bo kaj pomagal makro, ki ga najdete tukaj. Seveda ga boste morali prilagoditi svojim potrebam...Shranite ga v Personal mapo z makri in po potrebi poženite. Makro nisem preizkušal!
Seveda pa si lahko makro tudi sami posnamete, kar bi bilo pa še bolje :wink:
lp,

cedra
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

damlem napisal/-a:...ko pa potem odprem en star excelov dokument v tej popravljeni predlogi mi pa spet spremeni nastavitve na default
Nastaviev vam ne prestavi na default, temveč imate takšne, kot so shranjene v delovnem zvezku. Vsak delovni zvezek ima nemreč lastnenastavite, kot jih je dobil ob nastanku oz. mu jih je nato kdorkoli spremenil. Obstoječega delovnega zvezka ne morete "odpreti" v neki predlogi! Predloga je smiselna samo za nov delovni zezek.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Odgovor Napisal/-a damlem »

Hvala vam.
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Odgovor Napisal/-a damlem »

Samo zanima me še naslednje....če je bil dokument shranjen na enem računalniku z robovi 0,0 in ga odprem na drugem računalniku v drugi verziji excela mi ne ostanejo robovi 0,0 ampak default tako ko so nastavljeni.
A je kaka možnost?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Ste popolnoma prepričani da je to kar trdite res? Ali sta verziji Excela enaki?

Če je res dokument na računalniku A v Excelu verzije X narejen z robovi nastavljenimi na 0.0, na računalniku B v Excelu X pa se ta dokument odpre z drugačnimi robovi, potem je edina možnost, ki jo vidim gonilnik tiskalnika. V tem primeru torej (to je moje mnenje) gonilnik tiskalnika pove, da robov 0.0 ne zna tiskati in jih zato popravi.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Odgovor Napisal/-a damlem »

Takole je:
Računalnik A ima excel 2003 in dokument se shrani z robovi 0,0 (levo in zgoraj).

Ko pa isti dokument odprem na računalniku B z excelom 2007 pa mi odpre z robovi ki so nastavljeni samodejno. Pa tudi če si prej odprem excelov dokument kot prilogo z robovi 0,0 in izberem potem ta shranjeni dokumenti z robovi 0,0 (tako sem shranil na prejšnjem računalniku) si ne zapomne mojih prejšnjih nastavitev.
Potem pa ko dam tiskat mi namesto ene strani vrže vn dve.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Kot rečeno - podloga nima nobene zveze, saj je smiselna samo za nove dokumente, ne obstoječe...

Kar pa se tiče originalnega problema, pa vam ne znam pomagati, kot rečeno, sumim, da je kriv privzeti tiskalnik, ki je definiran na rač. A oz rač. B. Lahko pa da je problem tudi v verzijah Excela.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori