"Prilagodljive" povezave?

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
tinka_Slo
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Jan 15, 2010 9:10 am

"Prilagodljive" povezave?

Odgovor Napisal/-a tinka_Slo »

Pozdravljeni,

imam sledeč problem:
Na C disku imam mapo PLAN2010, znotraj nje pa več različnih podmap in dokumentov. Navsezadnje je v eni izmed podmap tudi master Excel dokument, v katerem je definiranih kup povezav na ostale Excel dokumente, preko navadnih sklicev, do VLOOKUP-pv, SUMIF-ov, rezultatov, prebranih iz vrtilnih tabel ipd.

Težava nastopi, ko celotno mapo PLAN2010 prekopiram na strežnik in jo shranim v G:\Controlling\

Ko odprem moj master dokument, mi vse povezave še vedno kažejo na C:\PLAN2010\.... , namesto vseh SUMIF-ov in odčitkov rezultatov Vrtilnih tabel pa dobim NV#-je.

Ali je možno narediti sklice, ki se bodo avtomatsko prilagajali, ne glede na to, kje bo shranjena glavna mapa PLAN2010 z vsemi pripadajočimi podmapami in dokumenti?

Preveč časa izgubim, če hočem cca. 30 dokumentom preko Urejanje-Povezave na novo pokazati pot.

Globoko hvaležna bom za vsakršen namig.

Pozdravček,
Tina
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

katero verzijo Excela pa uporabljate? Namreč vse novejše verzije mislim da vsaj nekje od 2003 dalje (če ne že prej) znajo to lepo reševati. Seveda pa mora biti struktura celotnega drevesa podmap popolnoma enaka! Torej vi lahko brez problema kopirate iz g:\controlling na c:\plan2010 dokler kopirate VSE datoteke, na katere se sklicujete in tudi v istih podmapah kot na originalu.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
tinka_Slo
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Jan 15, 2010 9:10 am

Odgovor Napisal/-a tinka_Slo »

Uporabljam verzijo 2003 (ki je žal odpovedala pokorščino).

Sem testno celotno mapo PLAN2010 prenesla še nekam drugam, preden sem se spravila k pisanju tega odgovora, pa ni delovalo.

Ali moram biti pozorna na kakršnekoli nastvitve pod Orodja-Možnosti?

Pozdravček,
Tina
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Kaj pa ni delovalo? Ko ste odprli datoteko, vas je Excel vprašal za posodobitve linkov. Ste jih posodobili? Ali ste mogoče pozabili katero datoteko oz. se le ta nahaja kje drugje in ne v teh podmapah?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori