Tipka za bližnjico

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
burja
Prispevkov: 4
Pridružen: To Mar 02, 2010 1:14 pm

Tipka za bližnjico

Odgovor Napisal/-a burja »

Pozdravljeni! Nujno rabim pomoč!!!!!!!!!!

V excelovi razpredelnici imam naslove besedil. Ko kliknem z miško v celico na določen naslov, se mi odpre besedilo, ki imam urejenega preko hiperpovezave. Skratka, funkcija klika z miško je: odpri/zapri hiperpovezavo. To je vse OK.
Rad bi pa imel bljižnično tipko (najraje ENTER), da mi ne bi bilo treba klikati z miško na celice. Rad bi se enostavno premikal z kurzorjem levo,desno.gor,dol nato ENTER in bi se mi odprlo željeno besedilo.
Ne vem kako naj to tipko določim?
Hvala vnaprej za odgovore.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Tipka za bližnjico

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Spodnji makri bodo rešili vaš problem:

Koda: Izberi vse

'
' www.matjazev.net
'    marec 2010
'
Sub SlediPovezavi()
  If (Selection.Range("A1").Hyperlinks.Count > 0) Then
    ActiveWorkbook.FollowHyperlink Address:=Selection.Range("A1").Hyperlinks(1).Address
  End If
End Sub

Sub OmogociSledenje()
  Application.OnKey "{ENTER}", "SlediPovezavi"
End Sub

Sub PrekiniSledenje()
  Application.OnKey "{ENTER}"
End Sub
Ko želite pričeti s sledenjem (na vaš način) izvedite makro OmogociSledenje. Od tega trenutka dalje boste lahko sledili povezavi v vsaki celici preprosto s klikom na tipko ENTER na numeričnem delu tipkovnice. Ko želite takšno funkcionalnost onemogočiti izvedite makro PrekiniSledenje.

Glede tipke ENTER - jaz sem vam v primeru vezal tipko ENTER iz numeričnega dela tipkovnice - toliko da pustite originalni ENTER pri miru (to vam priporočam). Če pa res želite uporabljati "originalni" enter na tipkovnici pa morate niz "ENTER" v programu zamenjati z "~". To je vse.

Pa še nekaj glede načina pisanja v forumih :wink:

Če nekaj potrebujete nujno je to "vaš problem" in ne problem ljudi na forumu. Torej izjava "nujno potrebujem pomoč" nikomur, razen vam, ne pomeni nič - nihče vam ni dolžan "nujno" pomagati. Enako velja tudi za klicaje - več klicajev ne pomeni hitrejše pomoči. Toliko v vednost, saj zapisno velja na splošno za komunikacijo preko interneta.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
burja
Prispevkov: 4
Pridružen: To Mar 02, 2010 1:14 pm

Odgovor Napisal/-a burja »

Hvala lepa za odgovor.

Bom upošteval tudi način pisanja.

Lp
Odgovori