Pogojno oblikovanje - obarvanje celotne vrstice

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
Athea
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Mar 29, 2010 1:47 pm

Pogojno oblikovanje - obarvanje celotne vrstice

Odgovor Napisal/-a Athea »

Pozdravljeni.
Mene pa zanima ali se da s pogojnim oblikovanjem obarvati celotno vrstico. Ko npr. nastavim, da mi ob določenem vpisu v celico, le to obarva, jaz pa bi želela, da bi mi obarvalo ne le tisto celico ampak celotno vrstico (ali pisavo v celotni vrstici)? Je to možno ali ni?

Hvala za odgovor v naprej.
Athea.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Pogojno oblikovanje - obarvanje celotne vrstice

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,
Athea napisal/-a:Je to možno ali ni?
Je možno!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Athea
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Mar 29, 2010 1:47 pm

Odgovor Napisal/-a Athea »

:D Super!
Mi še prosim pomagate kako naj to naredim? :oops:
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Na to sem pač počakal, ker ste tako striktno vprašali ali se to da ali ne :), pa saj rešitev tudi ni tako zahtevna, če malce pomislite ;)

Če predpostaviva, da imate v pogojnem oblikovanju celice pač nek pogoj, recimo "=$A$1>1", vse kar je potrebno storiti, je, da označite celotno vrstico in postavite pogojno oblikovanje. S tem boste pač pogojno oblikovanje postavili za vse celice v vrstici oz. enakovredno, kot bi postavili na nivoju vrstice...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Athea
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Mar 29, 2010 1:47 pm

Odgovor Napisal/-a Athea »

No, zdaj pa nisem več čisto prepričana, če sem jasno zastavila vprašanje… Ali pa sem preveč smotana, da bi razumela vaš odgovor :oops:
Da bo lažje prilagam sliko:
Slika
Rada bi, da bi jaz v stolpcu H2 s črko d označila dolžnika, meni pa bi celotno vrstico obarvalo rdeče (ne le celice v katero sem d vpisala)
Ali pa druga varianta, da ko v stolpec I vpišem datum (odpravljene reklamacije) obarva celotno besedilo v vrstici npr. modro...

Je to možno? He, he in kako? :)
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Točno tako kot sem vam zapisal. Torej označite celotne vrstice od 2 do npr. 100 in potem izberite pogojno oblikovanje ter vnesite formulo:

Koda: Izberi vse

=$D2="d"
Ter izberite naj se vam v tem primeru celica obarva rdeče.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Athea
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Mar 29, 2010 1:47 pm

Odgovor Napisal/-a Athea »

Je uspelo...
Najlepša vam hvala! :D
Athea
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Mar 29, 2010 1:47 pm

Odgovor Napisal/-a Athea »

Zdaj pa sem naletela na težavo :(
Če jaz obarvam vrstice s pogojnim oblikovanjem, jih potem verjetno ne morem razvrščati po barvi? Vsaj tako se mi je zdaj zgodilo (ko dam razvrščanje po barvi, mi ponudi samo črno :?: ). Morda mi vi lahko pomagate s kakšno rešitvijo?

LP, A.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Za določitev barve tako ali tako uporabljate formulo. Zapišite torej to formulo v nek stolpec oz. celice nekega stolpca in potem sortirajte pač glede na rezultat v tem stolpcu.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori