internet povezave

Preostalo o MS Pisarni
Odgovori
rick
Prispevkov: 216
Pridružen: So Feb 17, 2007 9:18 pm

internet povezave

Odgovor Napisal/-a rick »

pozdravljeni,
najprej se opravičujem, ker nisem našel nekega bolj smiselnega naslova,
ki zadeva moj problem.
Glede, da imate veliko znanja, sem prepričan, da boste kos tudi tudi tej zadevi.
torej, imam spletno stran in bi želel napisati link, primer:

C:\novamapa\test.xls-link na spletni strani, torej, na domačem računalniku ,bi želel odpreti datoteko test.xls.

če napišem link in ko kliknem na to povezavo, mi napiše: http://mojadomena.net////novamapa/test.xls

no, to se zgodi in seveda mi ne odpre želene datoteke,saj jo išče na spletnem strežniku.
upam, da ste me razumeli,
kako iz spleta odpirati datoteke, ki so na domačem računalniku,kakšen naj bi bil link'
za pomoč se iskreno zahvaljujem.
lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: internet povezave

Odgovor Napisal/-a admin »

Iz spletnega strežnika, ki je na drugem računalniku (v splošnem) ne morete odpirati datotek na domačem računalniku! V splošnem pravim zato, ker če računalnika povežete in na spletnem strežniku dovolite dostop do drugega računalnika potem to seveda gre... A vi zagotovo to nimate tako urejeno in mislim, da vam lahko kar rečem, da vam to ne bo šlo.

Sklepam, da imate domeno zakupljeno pri nekem ponudniku, kjer imate tudi spletni prostor. V tem primeru morate datoteko prenesti na tisti računalnik in do nje dostopati od tam... Če ste vi napisali c:\... potem je to pomenilo C disk spletnega strežnika in ne vašega računalnika...

Zdaj ko tole pišem pa razmišljam da ste očitno vi želeli še nekaj "hujšega"... Ali si mogoče predstavljate, da bi s klikom na spletno stran odprli datoteko C:\novamapa\test.xls-link na gostujočem računalniku? No to pa seveda - hvala bogu - ne gre... če pa bi to šlo, potem pa pomeni, da bi lahko jaz preko moje spletne strani bral diske vseh računalnikov... Ne to pa nikakor ne gre!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
rick
Prispevkov: 216
Pridružen: So Feb 17, 2007 9:18 pm

Re: internet povezave

Odgovor Napisal/-a rick »

pozdravljen Matjaž,
seveda sem mislil izključno link na domači računalnik in nič "hujšega" nisem imel v mislih,predvidevam tudi,
da imamo različne datoteke in poti do njih, no nekatere pa le imamo enake, seveda.
mislil sem, če je možno napisati link tako, da uporabiš IP naslov, ali kaj podobnega ali Ftp naslov,
torej, da gre konkretno za moj računalnik.
mislite, da je to mogoče?
za odgovor se zahvaljujem.
lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: internet povezave

Odgovor Napisal/-a admin »

Najlažje tako, da na vašem domačem računalniku teče spletni strežnik in potem "glavni" spletni strežnik dostopa do spletnega strežnika na vašem računalniku. To da vrjemite mi da je mnogo mnogo lažje, da vi datoteko, ko jo želite objaviti pač prepišete na spleti strežnik.

Lahko pa uporabite kakšnega izmed zastonjskih spletnih diskov in potem imate dostop do takšnih datotek iz vsake točke na zemeljski obli, kjer imate internet. Primer takšnih mrežnih diskov je http://www.xdrive.com/... obstajajo pa tudi drugi. V takšnem primeru vi delate direktno na tem disku in podatke imate vedno sveže.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori