Presledek med besedami

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
buick
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Dec 17, 2010 10:23 am

Presledek med besedami

Odgovor Napisal/-a buick »

Zanima me kje nastavim da se mi v Wordu presledek med dvema besedama v stavku poveča za 1X? Da torej namesto enojnega presledka med besedama nastavim dvojni?
Hvala.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Presledek med besedami

Odgovor Napisal/-a admin »

Razmika med besedami ne morete kontrolirati, saj je ravno ta razmik edina možnost, ki Wordu omogoča poravnavo besedila. Da lahko namreč word poravna besedilo včasih razširi, drugič pa zoža razmik med besedami.

Lahko pa vplivate na razmik med znaki. To pa lahko uravnavate na Oblika/Pisava - zavihek 'Razmik med znaki'!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
buick
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Dec 17, 2010 10:23 am

Re: Presledek med besedami

Odgovor Napisal/-a buick »

Ja, s tem v bistvu lahko reguliram razdaljo med znaki oz. črkami v besedi. Meni je pa razdalja med črkami v besedi ok, moti me pa zelo majhen, včasih komaj opazen presledek med besedami v stavku. To bi rad povečal če je možno. Da bi bil tekst nekako tak kot je tukaj na forumu, kjer je lepo viden presledek med dvema besedama.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Presledek med besedami

Odgovor Napisal/-a admin »

Kot rečeno, neposrednega vpliva na to nimate. Če je presledek med besedami majhen, potem je za to verjetno kriva izbrana pisava, poskusite izbrati kakšno drugo pisavo oz, odprite povsem nov dokument in poglejte ali se vam tam tudi dogaja kaj podobnega. Lahko pa tudi, da imate premajhne črke... V kolikor niste vešči Worda pa je možno, da imate majhno povečavo dokumenta in potem se posledično tekst slabo vidi.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori