Pomoč za Word - možnost 'obrazci' samo za del dokumenta

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
Vik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2011 10:28 pm

Pomoč za Word - možnost 'obrazci' samo za del dokumenta

Odgovor Napisal/-a Vik »

Pozdravljeni.
Isto temo sem odprl že ne enem drugem forumu, pa nisem dobil ustreznega odgovora.

Problem imam pri sledečem.
V Wordu sem izdelal dokument, ki ima poleg običajne tabele, tudi tabelo v Excelu.
Vnašanje podatkov v običajno tabelo sem nadgradil z možnostjo 'Obrazci'.

Ko 'obrazce' zaklenem mi pa ne zaklene samo tabelo, v katero vnašam podatke ampak celoten dokument, tudi tabelo, ki je izdelana v Excelu. Tega pa ne želim,ker je tabela v Excelu pomemben del tega dokumenta saj imam preko vnosov v to tabelo, nastavljeno povezavo na drugo Excelovo datoteko.
Zanima me sledeče:
1) Kako lahko dosežem to, da v tabeli uporabim možnost vnašanja obrazcev, ne da bi mi Word zaklenil celoten dokument. Dobil sem sicer informacijo, da to ni možno vendar mi po krajšem razmisleku to ni logično.
Razmišljam pač v to smer, da so mojstri v MS morali določiti neko možnost razdelitve dokumenta na nepovezane dele, ki jih lahko neodvisno oblikujem, povezujem, itd. Na že omenjenem forumu sem dobil napotek naj probam prelom odseka, kar sem upam, da pravilno storil, vendar je efekt isti.

Hvala za odgovor!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Pomoč za Word - možnost 'obrazci' samo za del dokumenta

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni v forumu... Seveda se to v Wordu lahko naredi, postopek pa je sledeč:

Postopek je sledeč:
  1. Izdelajte dokument in vanj postavite elemente obrazca
  2. Posamezne dele dokumenta ločite s sekcijami. Če morata biti zaščiten in nezaščiten del dokumenta skupaj na enem listu uporabite zvezni prelom odseka, sicer pa prelom na novo stran.
  3. Nato izberite:
    • Za WORD 2003 - Meni Orodja/Zaščiti dokument - na desni se vam odpre trak Zaščiti dokument
    • Za WORD 2007/2010 - Zavihek Pregled / Skupina Zaščita (skrajno desno) / iz padajočega menija izberite opcijo 'Omeji oblikovanje in urejanje' - na desni se vam odpre trak Zaščiti dokument
  4. Tam točko 1 (Omejitve oblikovanja) pustite pri miru
  5. V točki 2 (Omejitve urejanja) in padajočega seznama izberite opcijo Izpolnjevanje obrazcev in obvezno kliknite na modro povezavo pod padajočim seznamom (Izberi odseke...)
  6. Ta povezava vam odpre novo okno, kjer so našteti VSI odseki vašega dokumenta - Obkljukajte tiste, ki jih želite imeti zaščitene. Tisti, ki ne bodo obkljukani ne bodo zaščiteni - TO JE TISTO KAR IŠČETE
  7. Uveljavite zaščito
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Vik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2011 10:28 pm

Re: Pomoč za Word - možnost 'obrazci' samo za del dokumenta

Odgovor Napisal/-a Vik »

Odlično! Zadeva deluje!

Imam še eno vprašanje!
2. V Wordovi tabeli imam nekaj vrstic na koncu katerih želim avtomatizirati določen izračun, ki je vezan samo na to Wordovo tabelo. V oknu ' Možnosti za vnosno polje obrazca', po posameznih vrsticah, določim vrsto ' Številka' ji določim obliko '0,00' in zaznamek označim z oznako recimo ' p1' in tako po vrsticah do vrstice, ki je namenjena izračunu. V tej vrstici v oknu 'Možnosti...' določim vrsto 'Izračun' in v v polju 'Izraz' vnesem formulo, ki izgleda takole =
' =p1+p2+p3+o4+s5+p6+d7+d8+s9+o10+o11 '.
'Obliko številk' določim predzadnjo možnost, v zaznamku napišem 'Vsota' in odkljukam preračunaj ob izhodu. V polje dobim obvestilce ' ! 1t,00'/b]'.
Če uporabim '=sum(.....)' mi vrne !t,00+', če je formula brez enačaja sicer dobim ven obliko, ki jo želim '0,00', vendar, ko v polja vpišem številke ne dobim ven izračuna.

Za odgovor se vam zahvaljujem in

3. Naj vam Vsemogočni povrne z otroci, otrok, vaših otrok :D :mrgreen:
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Pomoč za Word - možnost 'obrazci' samo za del dokumenta

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm... Sklepam, da gre za majhnega hroščka v Wordu...

Poskusite preimenovati polja iz s1 v nekaj daljšega, npr. vnos1, vnos2.... in potem ustrezno popraviti tudi formulo.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Vik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2011 10:28 pm

Re: Pomoč za Word - možnost 'obrazci' samo za del dokumenta

Odgovor Napisal/-a Vik »

Naredil, deluje, vedar ven ne dobim avtomatskega izračuna, ki bi bil odvisen od vnešenih zneskov ( kot recimo v Excelu) ampak moram v odklenjenem stanju, odpreti polje z formulo in ga še enkrat potrditi, šele nato dobim pravilen rezultat.
Mi lahko prosim poveste, kaj delam narobe?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Pomoč za Word - možnost 'obrazci' samo za del dokumenta

Odgovor Napisal/-a admin »

Verjetno imate opcijo 'Preračunaj ob izhodu' postavljeno napačno. To opcijo mora imeti obkljukano vsako polje, ki sodeluje v izračunu, saj z njo zaukažete naj se formule preračunajo ko zapustite to konkretno polje!

Torej za pravilno delovanje morajo imeti vsa vnosna polja obkljukano opcijo 'Preračunaj ob izhodu'.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Vik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Sep 15, 2011 10:28 pm

Re: Pomoč za Word - možnost 'obrazci' samo za del dokumenta

Odgovor Napisal/-a Vik »

Predvidevam, da večkrat slišite tisto: 'Matjaž je car!?'
Res najlepša hvala z pomoč. Z vašimi napotki mi je uspelo narediti točno to,kar sem si zamisil!
Srečno in vse dobro!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Pomoč za Word - možnost 'obrazci' samo za del dokumenta

Odgovor Napisal/-a admin »

;) Hvala...

V kolikor ste zadovoljni vas prosim da razširite glas... Tako lahko vi pomagate meni (napišite kakšen komentar na http://www.matjazev.net, "polajkajte kakšno mojo stvar', povejte prijateljem in znancem, kje lahko dobijo pomoč...).

Vsak glas šteje!
Hvala
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori