omejitev oblikovanja

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
sonofagun
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Mar 26, 2009 11:05 am

omejitev oblikovanja

Odgovor Napisal/-a sonofagun »

Pozdravljeni.

Lotevam se priprave nove oblike dokumenta v Wordu, ki bi služila kot podloga za vse nadaljnje nove dokumente. Malo sem poskušal možnosti glede omejitve oblikovanja in načeloma ugotovil, kako nekaj doseči z "zaklepanjem" slogov. Problem imam s tem, da so ti slogi preveč "togi". Da razložim: v slogu Navaden bi želel imeti zaklenjeno obojestransko poravnavo, velikost in tip pisave, razmik med vrsticami, pustil bi pa odprto (opcijsko) npr.: podčrtano, krepko, poševno, spreminjanje barve pisave. Razmišljal sem v smeri, da bi za vsako možno spremembo naredil nov slog, vendar potem hitro pridem do preveč različnih slogov, ki jih potem več ne bom mogel ustrezno uporabljat.

Prosil bi torej za kak nasvet kako delno omejit oblikovanje v Wordu.

Lep pozdrav,

Gregor
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: omejitev oblikovanja

Odgovor Napisal/-a admin »

Po vsej verjetnosti z odgovorom ne boste zadovoljni a moje dolgoletne izkušnje pravijo tako... Ne trudite se! Vse kar boste počeli bo samo gašenje nekega požara in vsak obvoz vam bo prinesel nove probleme.. Še najbližje se rešitvi približate z zaklepanjem slogov in omejitvijo na tem nivoju... Kot rečeno idealno ne bo nikoli - pač omejite in če nečesa ne boste dovolili tega pač en bodo izvajali...

Samo kaj ko imajo še možnost vstavljanje slik, pa samooblik in mnogotega... Word preprosto ni orodje za kaj takšnega - je preveč odprt :) Malce sumim, da to izvajate za potrebe kakšnega spletnega objavljanja ali česa podobnega - Ne uporabljate Word-a za kaj takšnega!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sonofagun
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Mar 26, 2009 11:05 am

Re: omejitev oblikovanja

Odgovor Napisal/-a sonofagun »

Škoda. Ne, ne gre za nič takega, enostavno sem želel zaklenit oblikovanje za poročila ipd. To je pač najlažji način za poenotenje, če samo prilagodim sloge in pripravim podlogo, ne bo vredu, ker bo slej ko prej prišlo do nezaželjenega prilagajanja :-)

Bomo še malo preštudirali kak pa kaj.

Hvala za odgovor.

Lep dan
sonofagun
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Mar 26, 2009 11:05 am

Re: omejitev oblikovanja

Odgovor Napisal/-a sonofagun »

Smo se sprijaznili z omejitvami :-) Bi pa vprašal samo še glede robov strani ter oblike glave in noge (mala tabela), to se mogoče da dodatno zaklenit, da slučajno kdo ne bi premikal skrajnih mej lista?

lp, Gregor
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: omejitev oblikovanja

Odgovor Napisal/-a admin »

Kolikor jaz vem to ni možno! Lahko da se motim toda jaz ne poznam nobenega načina. Še najbližji je ta, da s pomočjo VBA makra preprosto onemogočite odpiranje okna za nastavitev robov. nekaj v stilu:

Koda: Izberi vse

Private Sub FilePageSetup()
MsgBox "Akcija ni mogoča", vbExclamation
End Sub
Samo uporabnik lahko spremeni robove tako da jih v predogledi povleče ali pa skopira del drugega dokumenta in s tem skopira tudi nastavitve robov... :(
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori