RAZMIK MED BESEDILOM

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
smeško
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 4:22 pm

RAZMIK MED BESEDILOM

Odgovor Napisal/-a smeško »

Imam problem. Pri navajanju virov v kazalu so preveliki zamiki med besedami. :(
Pri navedbi internetne strani pa mi internetno stran napiše čisto normalno. Uporabljam Word 2007.
Kako naj to popravim, da mi tega ne bo delalo.

Takole mi napiše:

CINDI v Sloveniji. Dostopno na : http://.........
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: RAZMIK MED BESEDILOM

Odgovor Napisal/-a admin »

smeško napisal/-a:Imam problem. Pri navajanju virov v kazalu so preveliki zamiki med besedami. :(
To je verjetno zaradi tega, ker imate označeno obojestransko poravnavo! Pri obojestranski poravnavi pa mora Word seveda med besede natlačiti toliko prostora, da se prva beseda začne na levem robu, zadnja pa konča na desnem (če sta to dve besedi je med njima vse prazno ;) )
smeško napisal/-a:Pri navedbi internetne strani pa mi internetno stran napiše čisto normalno. Uporabljam Word 2007.
Ne vem kaj bi naj pomenilo, da vam spletno stran napiše čisto normalno in zakaj bi vas to motilo, če vam jo napiše "normalno"?

V kolikor pa vas moti, da jo podčrta in zapiše modro, pa imate tri opcije:
  1. Ko vpišete spletno stran jo Word označi, takrat pritisnite CTRL+Z in tekst ne bo več moder ni podčrtan ALI
  2. Tekst uredite naknadno - izključite podčrtovanje in modro barvo zamenjate z črno ALI
  3. Izključite avtomatično pretvarjanje spletnih povezav:
    1. Office gumb
    2. Opcija Wordove možnosti
    3. V novem oknu na levi strani opcija Preverjanje
    4. Gumb Možnosti samopopravkov ...
    5. Zavihek 'Samooblikovanje med vnosom' - izključite opcijo 'Internetne in omrežne poti s hiperpovezavami
    6. Zavihek 'Samooblika' - izključite opcijo 'Internetne in omrežne poti s hiperpovezavami
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori