Filter v excelu

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

Filter v excelu

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Pozdrav
---A B
1 1 11
2 1 22
3 2 44
torej v B1 je sedaj le vrednost 11,ne =11
rad bi,da bi sedaj v celici B1 bila formula =A1*11,v B2 pa A2*22,v B3=A3*44 in ne A3*11
če vnesem v B1=A1*11 in povlecem navzodol s križcem dobim v B2=A2*11,število 11 ostane pri vseh celicah v stolpcu B,črke se pa pravilno prištevajo

IN še

Na listu1 sem naredil tabelo z podatki,katere izbiram z filtrom,to kar je vidno na listu1 v tabeli izbrano s filtrom ,bi rad imel tudi na listu2,torej duplikat lista1,problem pa se pojavi,da vse kar izberem iz filtra na listu1 se ne prikaže na listu2 in moram še 1x izbrati iz filtra iste vrednosti
IN še nekaj,na listu1 spodaj pod to tabelo imam 10 vrstic nižje sliko,če v filtru izberem 5 vrstic se mi slika tudi premakne navzdol za 5 vrstic,čeprav je dovolj prostora,da se slika ne bi rabila premakni in bi lahko ostala na isti strani,sedaj pa se mi premakne na stran2 in je nato na natisnjenem listu ni,se da kako sliko fiksno pripeti

hvala in lp
Zadnjič spremenil dejvi, dne Ne Jan 15, 2012 10:46 am, skupaj popravljeno 1 krat.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Filter v excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

najprej bi vas prosil, da tematsko različna vprašanja postavljate vsako v svojo tematiko.
dejvi napisal/-a:
V celici B1 imam zapisano ceno 10 (ne =10,le 10),v B2 20,v stolpec A pa vnesem količnik 0,1 ali 2.
V stolpcu C1 pa bi rad da mi zmnoži sedaj A1 in B1,vem da bi lahko šel v stolpec C1 in vpisal =A1*B1,vendar je problem,ker imam čez 400 vrstic,vem tudi,da na prvo celico B1 kliknem in spodaj se pojavi križec in povlečeš navzdol,to res dela,samo mi vse celike ,kjer sem v stolpcu B imel različne vrednosti,mi sedaj na vse nastavi =10*B1,nato =10*B2,celice lepo povečuje,vrednost-cene pa bi morale tudi ostati enake(v vsaki vrstici stolpca B so različne) in ne takšne kot so v prvi,shratka povečevati bi mi moralo le celice B
Moram reči, da ne razumem natančno, kaj želite doseči, vsekakor pa potrebujete absolutno naslavljanje. Gre namreč za to, da se lahko na celice skljicujete relativno (to kar počnete vi) in v tem primeru se vam lokacija celice spreminja v odvisnosti od lokacije formule; lahko pa se na celice skljicujete tudi absolutno in v tem primeru vam pozicije ostajajo.

Vse je podrobno razloženo v tem excelovem nasvetu.
dejvi napisal/-a:
Na listu1 sem naredil tabelo z podatki,katere izbiram z filtrom,to kar je vidno na listu1 v tabeli izbrano s filtrom ,bi rad imel tudi na listu2,torej duplikat lista1,problem pa se pojavi,da vse kar izberem iz filtra na listu1 se ne prikaže na listu2 in moram še 1x izbrati iz filtra iste vrednosti
Če želite filtrirati podatke na listu 1 in jih prikazovati na listu 2 otem morate uporabiti napredni filter, saj slednji omogoča natanko to. Seveda pa to pomeni da imate vi podatke na listu 1, izvedete filtriranje in na listu 2 se vam pojavijo rezultati; List1 pa ostane povsem enak.
dejvi napisal/-a:
IN še nekaj,na listu1 spodaj pod to tabelo imam 10 vrstic nižje sliko,če v filtru izberem 5 vrstic se mi slika tudi premakne navzdol za 5 vrstic,čeprav je dovolj prostora,da se slika ne bi rabila premakni in bi lahko ostala na isti strani,sedaj pa se mi premakne na stran2 in je nato na natisnjenem listu ni,se da kako sliko fiksno pripeti
Vsak element v Excelu (s tem tudi slika) je lahko fiksiran na določeno celico, torej se premika v skladu s to celico ali pa je lebdeč, kar pomeni, da ostaja vedno na istem mestu. Kaj želite da se s sliko dogaja - v odvisnosti od celic kontrolirate z lastnostmi slike. Na sliki desno kliknete miško in odpre se hitri menu. Iz menuja izberete opcijo Oblikovanje oblike... in odpre se novo okno, kjer poiščite lastnosti in ta boste imeli sledeče opcije:
  • Premakni in spremeni velikost s celico
  • Premakni in ne spremeni velikosti s celico
  • Ne premakni ali spremeni velikosti s celico


Imena ukazov v meniju so lahko malce drugačna - pač odvisno od verzije Excela, ki jo uporablljate!)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

Filter v excelu

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Hvala za tako hiter odgovor,hkrati pa se opravičujem,ker sem postavil več vprašanj v en post,na drugih forumih pa sem bil kregan,ker sem za vsako vprasanje odprl novega.
Hvala za 2 in 3 odgovor,pri prvem pa se res nisva dobro razumela,problem je ker imam v stolpcu B zneske cen in sedaj bi moral v istem stolpcu vse to povoziti z formulo,ni problem vnesti formulo v stolpec C in potem potegniti navzdol,
PRIMER:
-- A B
1 1 11
2 1 22
3 1 33

torej v B1 je sedaj vrednost-CENA 11,ne =11
rad bi,da bi sedaj v celici B1 bila formula =A1*11,v B2 pa A2*22,
če vnesem v B1=A1*11 in povlecem navzodol s križcem dobim v B2=A2*11,število 11 ostane pri vseh celicah v stolpcu B,črke se pa pravilno prištevajo,čeprav je številka v vseh vrsticah stolpca drugačna,
če bi vse prenesel v stolpec C ne bi bilo problema,vendar hočem da ostane v stolpcu B

hvala in lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Filter v excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

Aha, Šele zdaj razumem,kaj bi želeli... in to seveda ne gre! Morali boste uporabiti stolpec C!

Ne morete hkrati v celico vpisati nekaj novega (novo formulo) in se pri tem sklicevati na staro vrednost celice.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

Re: Filter v excelu

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Hvala za odgovor.

Lp
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

Re: Filter v excelu

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Pozdrav

Zadevo z filtrom mi še vedno ne uspe narediti,to kar izberem iz filtra na listu1,bi rad imel identično na listu2,
kaj označim kot obseg seznama in kaj kot obseg s pogoji.
V tabeli imam 5 stolpec in preko enega izbiram ime artikla,v ostalih stolpcih pa je stevilo komadov,cena brez ddv,ddv in cena z ddv,spodaj pa sestejem z subtotal formulo željene artikle-njihovo ceno.
Ko mi je končno želelo prekopirati na list2 pa mi javi,da lahko to naredim le na aktivnem listu.
V cem je problem?

Hvala in lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Filter v excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

To je znana "napaka" Excela ;) ... Pri naprednem filtru morate startati iz drugega lista! Torej najprej se postavite na list kamor želite podatke prekopirati! Izberite napredni filter in nato nadaljujte...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

Filter v excelu

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Pozdrav

Nikakor mi ne uspe narediti tega z filtrom,grem na list kjer bi rad kopijo tabele z filtrom,nato se mi pojavi obseg seznama in obseg z pogoji,nevem kaj od tega označiti v tabeli,ko izberem kopiraj na drugo msto pa mi izpiše le glavo tabele,ostalih vrstic pa ni.

Hvala za odgovor
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Filter v excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

Morate se naučiti uporabljati napredni filter, saj slednji zahteva še posebno tabelo s filtri. Nakaj več si lahko preberete v tejle tematiki, tej tematiki ali pa po forumu poiščite ključno besedo 'napredni'.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

Re: Filter v excelu

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Pozdrav

Moj problem mi uspe z naprednim filtrom narediti le na istem listu,če pa hočem tabelo prenesti na drug list pa mi ne uspe,ne dela,torej tisto kar izberem iz filtra na listu1 se ne posodobi na listu2.

Hvala in lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Filter v excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

Boste morali biti pa precej natančnejši kaj točno in kako točno počnete, če želite da bi vam lahko pomagali. Napredi filter namreč podatke zna filtrirati na drug list in to zagotovo deluje...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

Re: Filter v excelu

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Hvala bom še poskušal,če ne bo šlo se slišiva.

lp
Odgovori