Zapis negativnega časa

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
ajk
Prispevkov: 60
Pridružen: So Jan 01, 2011 10:20 pm

Zapis negativnega časa

Odgovor Napisal/-a ajk »

Pozdravljeni

Naletel sem na sledeči problem. Kako v celico zapisati negativni čas npr. -20:00. Zanimivo je to, da mi je uspelo v določeno celico zapisati ta negativni čas in je excel to brez problema sprejel. Če pa hočem sedaj v drugo celico vpisati bilo kakšen negativni čas mi to ne dovoli ampak mi javlja napako.
Hvala na pomoči.

lpv
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Zapis negativnega časa

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Rešitev imate v tejle tematiki: http://www.matjazev.net/forum/viewtopic ... 917&p=3726
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ajk
Prispevkov: 60
Pridružen: So Jan 01, 2011 10:20 pm

Re: Zapis negativnega časa

Odgovor Napisal/-a ajk »

Pozdravljeni

Najprej hvala za odgovor. Naj povem, da nimam težav z računanjem z negativnim časom, ampak mi ne uspe direktno vpisat nek negativni čas v celico. Za lažje razumevanje pripenjam slikico. Direktno želim v neko celico vpisat npr. -20:00 ur (označeno z rdečo puščico), ali kak drugi negativni čas, ki ga kasneje uporabim pri računanju.

Slika

lpv
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Zapis negativnega časa

Odgovor Napisal/-a admin »

Aha, torej že imate čas nastavljen na izračun za leto 1904 in zato vam prikazuje negativne čase. Vnesti pa jih ročno ne morete saj negativni čas nima smisla :(... Če jih potrebujete jih morate dobiti kot rezultat odštevanja.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ajk
Prispevkov: 60
Pridružen: So Jan 01, 2011 10:20 pm

Re: Zapis negativnega časa

Odgovor Napisal/-a ajk »

admin napisal/-a: Vnesti pa jih ročno ne morete saj negativni čas nima smisla
Ravno to me moti, da mi je negativni čas nekako uspelo vnesti ročno (pa ne vem kako). V zgornjem primeru je -20:00 vpisan ročno. Če sedaj kopiram ta negativni čas v neko drugo celico ga prepozna kot negativnega, ne morem pa vpisat bilo kateri drugi negativni čas, ali pa spremeniti tega, ki ga lahko kopiram. Negatini čas pa rabim vnesti ročno ko se npr. nekomu obračuna višek ur in jih je potem potrebno odšteti (npr. -20:00)

lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Zapis negativnega časa

Odgovor Napisal/-a admin »

Saj lahko namesto prištevanja negativnega časa pač ODŠTEJETE pozitiven čas in rezultat mora biti enak ;)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ajk
Prispevkov: 60
Pridružen: So Jan 01, 2011 10:20 pm

Re: Zapis negativnega časa

Odgovor Napisal/-a ajk »

Razumem kaj mi pravite, zgleda pa da jaz ne vem razložiti kaj me moti pri tej zadevi. Skratka ne vem kako mi je uspelo "ročno" (brez seštevanja ali odštevanja) vpisati negativni čas -20:00 v celico. Sedaj ko pa to probam ponoviti mi ne uspe.

lp
Tark
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Jan 03, 2013 3:44 pm

Re: Zapis negativnega časa

Odgovor Napisal/-a Tark »

Zdravo. Malo pozen odgovor pa vseeno. Ajk, če prav razumem, te zanima le "tehnika" negativnega vpisa.To narediš, da vpis v celico pričneš s "preslednico". Morda si to naredil nehote pri svojem vpisu. Sam sem to zadevo "pogruntal" že pred leti, vendar le kot vpis nikoli pa ni bilo želje po računanju s tovrstnim vnosom. Danes sem se prvič pozabaval s tem, ampak ni videti kaj posebej uporabnega. Rezultati so v tabelah na spodnjem linku.
http://shrani.si/f/S/op/4vmB48C0/excelv ... celico.png Upam, da sem pomagal. LP
Odgovori